W obiektywie: Wstąpienie do elity. Aniołkowski mistrzem Polski

Galeria: Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym 2020. Zobacz najlepsze kadry z wyścigu juniorek oraz elity mężczyzn i orlików.

Stanisław Aniołkowski w wieku 23 lat, w pierwszym roku w kategorii elity, został mistrzem Polski w wyścigu ze startu wspólnego.

Kolarz ekipy CCC Development linię mety w Kazimierzy Wielkiej minął przed Szymonem Sajnokiem z CCC Team i Pawłem Franczakiem z Voster ATS Team.

Po raz pierwszy od 2012 roku wyścig o koszulkę mistrzowską zakończył się finiszem z grupy. Co ciekawe, ówczesny triumfator, Michał Gołaś, był wczoraj jednym zawodnikiem czołówki, który uczestniczył w tamtej rozgrywce.

Kolarzy na trasie złapał deszcz, co zmagania uczyniło trudniejszymi, a twarze finiszujących pokryło cienką warstwą błota. Po skasowaniu ataków na ostatnich kilometrach, do mety zmierzała 15-osobowa grupa, w której warunki dyktowało 8 zawodników w pomarańczowych koszulkach.

Kolarze CCC Team zainwestowali siły Kamila Małeckiego i Łukasza Wiśniowskiego w akcje ofensywne, a gdy to nie przyniosło efektu, postawili na finisz kolegi z młodzieżówki. Prowadzony przez Sajnoka Aniołkowski na ostatnich metrach rozwinął skrzydła i w promieniach świecącego w tym punkcie słońca wykonać mógł gest triumfu. Zwycięstwo dało mu tytuł mistrza Polski i pierwszy sukces w kategorii elity.

Galerię zdjęć z wyścigów elity mężczyzn i orlików oraz juniorek o medale Szosowych Mistrzostw Polski przygotowała Magda Tkacz.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: