[Na żywo] Mistrzostwa Polski 2020: wyścig kobiet

Mistrzostwa Polski 2020 – wyścig ze startu wspólnego elity kobiet i orliczek – relacja tekstowa z trasy! Zapraszamy!

W tym roku walka o biało-czerwone koszulki mistrzów i mistrzyń Polski w kolarstwie szosowym toczy się w województwie świętokrzyskim. Zmagania w jeździe indywidualnej na czas podjęło w czwartek Busko-Zdrój, natomiast w weekend sceną zmagań są szosy wokół Kazimierzy Wielkiej.

Sobotę rozpoczęły zmagania juniorów, a popołudnie to zmagania kobiet w kategorii open: elity i orliczek.

sobota, 22 sierpnia

GodzinaKonkurencjaDystansLista startowa
09:30wyścig ze startu wspólnego juniorów5 × 24,4 km – 122 kmtutaj
14:00wyścig ze startu wspólnego kobiet
i orliczek
5 × 24,4 km – 122 kmtutaj

Trasa

Wszystkie wyścigi rozegrane zostaną na trasach ze startem i metą w Kazimierzy Wielkiej. Organizatorzy przygotowali rundę o długości 24,4 kilometra.

Juniorzy pokonać mieli sześć rund, ale rano dystans skrócono o jedno okrążenie i start przesunięto na 9.30. Elita kobiet i orliczki przejadą planowo pięć okrążeń (122 km).

Trasa jest wymagająca, na odcinku 24,4 kilometra uzbiera się 278 metrów przewyższenia, co w wyścigu elity kobiet da 1390 metry przewyższenia.

Po starcie tylko 2 kilometry są względnie płaskie: kolejne 5,5 kilometra serią "schodków" prowadzi do wsi Chruszczyna Mała by osiągnąć najwyższy punkt trasy. Stamtąd 4-kilometrowy zjazd wiedzie do najtrudniejszego podjazdu w Gorzkowie (1,1 km, 4,3%). Wspinaczka dzieli się na dwie części i straszy nachyleniem od 7 do 9% na dwóch sekcjach po 200-300 metrów każda. Po krótkim i ostrym zjeździe czeka łagodna poprawka o długości kilometra, natomiast kolejne 8 kilometrów to już teren dość płaski.

W finale, ostatnie 400 metrów prowadzi pod górę. Droga wiedzie po lekkim łuku i 250 metrów przed linią mety przecina rondo. Średnie nachylenie tego odcinka to około 4%.

Profil prezentowany poniżej został przygotowany przez redakcję "Rowery.org" na podstawie mapy i informacji dostarczonych przez organizatora. Nie jest oficjalnym materiałem mistrzostw Polski.

Tekst został uaktualniony by poprawić dystans rundy wyścigu: początkowo podaliśmy 23,4 kilometra, natomiast runda liczy 24,4 kilometra. Dystanse wyścigów w tabelkach zostały poprawione.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: