Nairo Quintana opuścił Criterium du Dauphine z kontuzją

Nairo Quintana (Arkea-Samsic) nie ukończył ostatniego odcinka wyścigu Criterium du Dauphine.

Kolumbijczyk, jeden z faworytów wrześniowego Tour de France, wycofał się w niedzielę, skarżąc się na ból kolana. Jak podkreślił po etapie, działanie takie podjął prewencyjnie. 

Miałem dobrą nogę, ale zacząłem ponownie odczuwać ból w kolanie, tym samym, którego kontuzji doznałem na początku lipca. Mając w perspektywie Tour de France, wolałem się wycofać

– powiedział w komunikacie zespołu.

Quintana został potrącony przez samochód 3 lipca, w trakcie treningu w Kolumbii. 30-latek przez tydzień odpoczywał, lecząc obite kolano, a do Europy wrócił z innymi sportowcami specjalnie wyczarterowanym lotem, 19 lipca.

Lider francuskiej grupy Arkea-Samsic w tym roku wygrał Tour de la Provence, Tour des Alpees Maritimes et du Var oraz górski etap Paryż-Nicea. Po przerwie wywołanej pandemią Quintana zajął 8. miejsce w Mont Ventoux Dénivelé Challenge oraz 3. w Tour de l'Ain.

Na trasie Criterium du Dauphine Kolumbijczyk radził sobie nieźle, po czterech etapach zajmował 7. miejsce i do prowadzącego wtedy Primoza Roglica tracił 35 sekund.

Quintana 29 września stanie na starcie Tour de France z nadzieją na nawiązanie walki z najlepszymi i wygranie wyścigu, w którym trzy razy stawał na podium.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: