Il Lombardia 2020. Majka i Schachmann na czele Bora-hansgrohe

Rafał Majka i Maximilian Schachmann poprowadzą formację Bora-hansgrohe w monumencie Il Lombardia (15 sierpnia).

Polak dobrze wspomina włoski klasyk: jeszcze pod skrzydłami Bjarne'a Riisa kolarz z Zegartowic uplasował się na najniższym stopniu podium, a w barwach obecnej drużyny w 2018 roku zajął 7. miejsce. W tym roku przy dobrym dniu Majka może nawiązać do wcześniejszych wyników.

"Zgred" będzie mógł liczyć na wsparcie Pawła Poljańskiego, który w poprzednim tygodniu sprawdził nogę na trasie etapowego wyścigu Czech Tour. Na starcie w Bergamo stanie także "nasz" Cesare Benedetti.

Pozycję drugiego lidera w niemieckiej formacji zajmie Maximilian Schachmann. Do tej pory mistrz Niemiec tylko raz wziął udział w "wyścigu spadających liści", ale po zeszłorocznych występach w Ardenach należy go postawić w gronie największych pretendentów do zwycięstwa.

Skład Bora-hansgrohe uzupełnią mistrz Austrii Patrick Konrad, debiutant Ide Schelling i Luksemburczyk Jempy Drucker, który wystartuje po raz pierwszy po pandemicznej przerwie.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Kacper Wośkowiak

Recent Posts

Giro Rosa 2020. Longo Borghini dla siebie i dla Włoch

Elisa Longo Borghini długo czekała na taki moment. Triumf etapowy na trasie Giro Rosa przyszedł po 9 latach starań.

19 września 2020, 11:32

Giro Rosa 2020. Niewiadoma: "miejsce na podium byłoby zwycięstwem"

Katarzyna Niewiadoma przejechać musi jeszcze jeden etap Giro Rosa by prestiżowy wyścig skończyć na podium. "Czuję się dobrze przed ostatnim…

18 września 2020, 21:41

Tour de France 2020: etap 20 – przekroje/mapki

Zapowiedź 20. etapu Tour de France. 19 września: Lure – La Planche des Belles Filles (36,2 km; jazda indywidualna na…

18 września 2020, 18:25

Tour de France 2020: etap 19. Søren Kragh Andersen po raz drugi

Søren Kragh Andersen (Team Sunweb) wygrał w Champagnole dziewiętnasty odcinek wyścigu Tour de France.

18 września 2020, 17:21

Małopolski Wyścig Górski 2020: etap 1. Aniołkowski wleciał na Górę Chełm

Małopolski Wyścig Górski. Stanisław Aniołkowski (CCC Development Team) wygrał na Górze Chełm pierwszy etap wyścigu.

18 września 2020, 17:03

Tour de France 2020. Trentin: "to taka generalka na punkty"

Matteo Trentin o walce w klasyfikacji punktowej i poziomie Tour de France.

18 września 2020, 16:29