Il Lombardia 2020. Majka i Schachmann na czele Bora-hansgrohe

Rafał Majka i Maximilian Schachmann poprowadzą formację Bora-hansgrohe w monumencie Il Lombardia (15 sierpnia).

Polak dobrze wspomina włoski klasyk: jeszcze pod skrzydłami Bjarne'a Riisa kolarz z Zegartowic uplasował się na najniższym stopniu podium, a w barwach obecnej drużyny w 2018 roku zajął 7. miejsce. W tym roku przy dobrym dniu Majka może nawiązać do wcześniejszych wyników.

"Zgred" będzie mógł liczyć na wsparcie Pawła Poljańskiego, który w poprzednim tygodniu sprawdził nogę na trasie etapowego wyścigu Czech Tour. Na starcie w Bergamo stanie także "nasz" Cesare Benedetti.

Pozycję drugiego lidera w niemieckiej formacji zajmie Maximilian Schachmann. Do tej pory mistrz Niemiec tylko raz wziął udział w "wyścigu spadających liści", ale po zeszłorocznych występach w Ardenach należy go postawić w gronie największych pretendentów do zwycięstwa.

Skład Bora-hansgrohe uzupełnią mistrz Austrii Patrick Konrad, debiutant Ide Schelling i Luksemburczyk Jempy Drucker, który wystartuje po raz pierwszy po pandemicznej przerwie.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: