Tour de l'Ain 2020: etap 2. Roglic na rozgrzewkę, Jumbo-Visma vs Ineos 1:0

Primoz Roglic (Jumbo-Visma) wygrał drugi etap wyścigu Tour de l’Ain i przejął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Mistrz Słowenii pokonał na finiszu Egana Bernala (Team Ineos). Trzecie miejsce zajął Valerio Conti (UAE-Team Emirates).

Drugiego dnia ścigania w departamencie Ain organizatorzy zaplanowali etap z finałem w ośrodku narciarskim Lelex Monts-Jura, do którego prowadził podjazd (11,7 km; 2,6%). Na trasie 140-kilometrowego odcinka znalazło się miejsce dla pięciu górskich premii.

Zaraz po starcie odjazd zawiązali: Simon Guglielmi (Groupama-FDJ), Jaakko Hanninen (AG2R La Mondiale), Julien Bernard (Trek-Segafredo), Joey Rosskopf (CCC Team) i Nils Politt (Israel Start-Up Nation). Uciekinierzy utrzymywali prawie cztery minuty przewagi nad dużą grupą.

W drugiej części etapu prowadzenie w grupie przejęli kolarze Jumbo-Visma. Na Col de Menthieres (9,1 km; 6,3%) na czele peletonu pojawił się George Bennett. Nowozelandczyk podkręcił tempo, a na czele pozostało jedynie ośmiu kolarzy.

U podnóża finałowego podjazdu zaatakował Steven Kruijswijk, ale Egan Bernal po pracy zespołowego kolegi Jonathana Castroviejo dopadł Holendra i został zachowany status quo.

Dwa kilometry przed metą pracę zakończył niestrudzony Bennett, a prowadzenie w grupce faworytów przejął Kruijswijk. Pierwszy finisz rozpoczął Bauke Mollema (Trek-Segafredo), który jednak tego dnia musiał walczyć przede wszystkim z problemami technicznymi. Primoz Roglic odpowiedział na ruch rywala. Mistrz Słowenii bez problemu połknął Bernala i sięgnął po zwycięstwo z przewagą kilku długości roweru.

Wyniki 2. etapu Tour de l'Ain 2020 (2.1), Lagnieu – Lélex Monts-Jura (140,5 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Primož RoglicJumbo-Visma3:58:14
2.Egan BernalTeam Ineos
3.Valerio ContiUAE Team Emirates
4.Nairo QuintanaTeam Arkéa Samsic
5.Steven KruijswijkJumbo-Visma00:07
6.Jesús HerradaCofidis, Solutions Crédits00:15
7.Fabio AruUAE Team Emirates00:16
8.João AlmeidaDeceuninck-Quick Step
9.Jonathan CastroviejoTeam Ineos00:20
10.Jan HirtCCC Team
11.Bauke MollemaTrek-Segafredo00:00
12.George BennettJumbo-Visma00:30
13.Ilan van WilderTeam Sunweb01:20
14.Harm VanhouckeLotto Soudal02:11
15.Guillaume MartinCofidis, Solutions Crédits
16.Jaakko HanninenAG2R La Mondiale
17.Alexis VuillermozAG2R La Mondiale03:42
18.Erik FetterKometa Xstra Cycling Team04:51
19.Paul OurselinTeam Total Direct Energie
20.Simon GuglielmiGroupama-FDJ
21.Márton DinaKometa Xstra Cycling Team
22.Winner AnaconaTeam Arkéa Samsic
23.Tom DumoulinJumbo-Visma
24.Andrey AmadorTeam Ineos
25.Geraint ThomasTeam Ineos
26.Quentin PacherB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM06:36
27.Mathias FrankAG2R La Mondiale06:43
28.Thymen ArensmanTeam Sunweb
29.Andrea BagioliDeceuninck-Quick Step
30.Will BartaCCC Team
31.Joey RosskopfCCC Team
32.Sam OomenTeam Sunweb
33.Thomas SprengersSport Vlaanderen-Baloise08:00
34.Giacomo GaravagliaKometa Xstra Cycling Team
35.Kevin VermaerkeHagens Berman Axeon
36.Mathias FluckigerSzwajcaria
37.Léo VincentGroupama-FDJ
38.Fernando BarceloCofidis, Solutions Crédits
39.Manuel Diaz JoséNippo Delko One Provence
40.Jakob GessneNiemcy
41.Kilian FrankinyGroupama-FDJ
42.Carl Fredrik HagenLotto Soudal
43.Mauri VansevenantDeceuninck-Quick Step08:03
44.Georg ZimmermannCCC Team
45.Dayer QuintanaTeam Arkéa Samsic08:10
46.Michel RiesTrek-Segafredo
47.Adrien GuillonnetSt Michel-Auber9312:17
48.Hideto NakaneNippo Delko One Provence
49.Sander ArmeeLotto Soudal
50.Robert GesinkJumbo-Visma
51.Sebastian SchonbergerB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
52.Romain SicardTeam Total Direct Energie
53.Miguel HeidemannNiemcy
54.Nils PolittIsrael Start-Up Nation
55.Richie PorteTrek-Segafredo
56.Chris FroomeTeam Ineos
57.Nicolas EdetCofidis, Solutions Crédits
58.Simone PetilliCircus-Wanty Gobert
59.Julien BernardTrek-Segafredo
60.Dan MartinIsrael Start-Up Nation
61.Romain SeigleGroupama-FDJ15:55
62.Romain CombaudNippo Delko One Provence
63.Edward PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise
64.Toms SkujinsTrek-Segafredo
65.Michał PalutaCCC Team
66.Łukasz OwsianTeam Arkéa Samsic
67.Tom van AsbroeckIsrael Start-Up Nation
68.Tom-Jelte SlagterB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
69.Mikkel BjergUAE Team Emirates
70.Edward AndersonHagens Berman Axeon
71.Alexandr RiabushenkoUAE Team Emirates
72.Johannes AdamietzNiemcy
73.Mads Wurtz SchmidtIsrael Start-Up Nation
74.Simon PellaudSzwajcaria
75.Tao Geoghegan HartTeam Ineos
76.Jarrad DriznersHagens Berman Axeon
77.Thomas DegandCircus-Wanty Gobert
78.Vegard Stake LaengenUAE Team Emirates
79.James FoucheHagens Berman Axeon
80.Jelle WallaysLotto Soudal18:32
81.Kevin DeltombeSport Vlaanderen-Baloise18:58
82.Aaron van PouckeSport Vlaanderen-Baloise
83.Antonio PuppioKometa Xstra Cycling Team
84.Daniel ViegasKometa Xstra Cycling Team
85.Aurélien Paret-peintreAG2R La Mondiale
86.Clément ChampoussinAG2R La Mondiale
87.Anthony DelaplaceTeam Arkéa Samsic
88.Sean QuinnHagens Berman Axeon
89.Martijn TusveldTeam Sunweb
90.Nans PetersAG2R La Mondiale
91.Joe DombrowskiUAE Team Emirates
92.Hugo HofstetterIsrael Start-Up Nation20:08
93.Jérôme CousinTeam Total Direct Energie
94.Cyril GautierB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
95.Stefan BisseggerSzwajcaria
96.Rémy MertzLotto Soudal
97.Jake StewartGroupama-FDJ20:38
98.Kiel ReijnenTrek-Segafredo
99.Jérémy LeveauNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
100.Mathieu BurgaudeauTeam Total Direct Energie
101.Pedro AndradeHagens Berman Axeon
102.Josef CernyCCC Team
103.Jannis PeterNiemcy26:51
104.Tony MartinJumbo-Visma26:52
105.Lindsay de VylderSport Vlaanderen-Baloise27:12
106.Fabien DoubeyCircus-Wanty Gobert
107.André GreipelIsrael Start-Up Nation28:41
108.Alvaro José HodegDeceuninck-Quick Step
109.Yoann PaillotSt Michel-Auber93
110.Baptiste ConstantinSt Michel-Auber93
111.Simon ImbodenSzwajcaria
112.Claudio ImhofSzwajcaria
113.Anthony MaldonadoSt Michel-Auber93
114.Antoine AebiSzwajcaria
115.Martin SalmonTeam Sunweb
116.Fumiyuki BeppuNippo Delko One Provence
117.Bert van LerbergheDeceuninck-Quick Step
118.Odd Christian EikingCircus-Wanty Gobert
119.Rémi CavagnaDeceuninck-Quick Step
120.Rein TaaramaeTeam Total Direct Energie
121.Gilles de WildeSport Vlaanderen-Baloise
122.Dominik RoberNiemcy
123.Pierre-Luc PerichonCofidis, Solutions Crédits
124.Julien AntomarchiNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
125.Kévin van MelsenCircus-Wanty Gobert
126.Robert PowerTeam Sunweb30:51
127.Attilio VivianiCofidis, Solutions Crédits42:16
128.Ludwig de WinterCircus-Wanty Gobert44:10
129.Henrik PakalskiNiemcy
130.Tom DerniesNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
131.Ivan CentroneNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
132.Rasmus IversenLotto Soudal

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Primož RoglicJumbo-Visma7:14:58
2.Egan BernalTeam Ineos00:10
3.Valerio ContiUAE Team Emirates00:12
4.Bauke MollemaTrek-Segafredo00:16
5.Nairo QuintanaTeam Arkéa Samsic
6.Steven KruijswijkJumbo-Visma00:23
7.Jesús HerradaCofidis, Solutions Crédits00:31
8.João AlmeidaDeceuninck-Quick Step00:32
9.Fabio AruUAE Team Emirates
10.Jan HirtCCC Team00:36
11.George BennettJumbo-Visma00:46
12.Ilan van WilderTeam Sunweb01:36
13.Guillaume MartinCofidis, Solutions Crédits02:27
14.Harm VanhouckeLotto Soudal
15.Jaakko HanninenAG2R La Mondiale
16.Alexis VuillermozAG2R La Mondiale03:58
17.Jonathan CastroviejoTeam Ineos05:05
18.Erik FetterKometa Xstra Cycling Team05:07
19.Tom DumoulinJumbo-Visma
20.Geraint ThomasTeam Ineos
21.Márton DinaKometa Xstra Cycling Team
22.Simon GuglielmiGroupama-FDJ
23.Paul OurselinTeam Total Direct Energie
24.Winner AnaconaTeam Arkéa Samsic
25.Andrea BagioliDeceuninck-Quick Step06:49
26.Quentin PacherB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM06:52
27.Sam OomenTeam Sunweb06:59
28.Mathias FrankAG2R La Mondiale
29.Joey RosskopfCCC Team
30.Thymen ArensmanTeam Sunweb
31.Will BartaCCC Team
32.Andrey AmadorTeam Ineos08:01
33.Giacomo GaravagliaKometa Xstra Cycling Team08:16
34.Carl Fredrik HagenLotto Soudal
35.Jakob GessneNiemcy
36.Fernando BarceloCofidis, Solutions Crédits
37.Thomas SprengersSport Vlaanderen-Baloise
38.Manuel Diaz JoséNippo Delko One Provence
39.Kilian FrankinyGroupama-FDJ
40.Kevin VermaerkeHagens Berman Axeon
41.Mauri VansevenantDeceuninck-Quick Step08:19
42.Léo VincentGroupama-FDJ09:13
43.Mathias FluckigerSzwajcaria
44.Dayer QuintanaTeam Arkéa Samsic
45.Michel RiesTrek-Segafredo09:23
46.Georg ZimmermannCCC Team10:05
47.Hideto NakaneNippo Delko One Provence12:33
48.Dan MartinIsrael Start-Up Nation
49.Sander ArmeeLotto Soudal
50.Nicolas EdetCofidis, Solutions Crédits
51.Adrien GuillonnetSt Michel-Auber93
52.Simone PetilliCircus-Wanty Gobert
53.Romain SicardTeam Total Direct Energie
54.Miguel HeidemannNiemcy
55.Richie PorteTrek-Segafredo13:49
56.Robert GesinkJumbo-Visma
57.Chris FroomeTeam Ineos14:19
58.Sebastian SchonbergerB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM14:25
59.Nils PolittIsrael Start-Up Nation14:50
60.Edward PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise16:11
61.Simon PellaudSzwajcaria
62.Tao Geoghegan HartTeam Ineos
63.Tom van AsbroeckIsrael Start-Up Nation
64.Jarrad DriznersHagens Berman Axeon
65.Vegard Stake LaengenUAE Team Emirates
66.Edward AndersonHagens Berman Axeon
67.Tom-Jelte SlagterB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
68.Thomas DegandCircus-Wanty Gobert
69.Johannes AdamietzNiemcy16:42
70.Alexandr RiabushenkoUAE Team Emirates16:58
71.James FoucheHagens Berman Axeon
72.Romain SeigleGroupama-FDJ17:27
73.Toms SkujinsTrek-Segafredo
74.Mikkel BjergUAE Team Emirates
75.Łukasz OwsianTeam Arkéa Samsic
76.Mads Wurtz SchmidtIsrael Start-Up Nation17:57
77.Julien BernardTrek-Segafredo18:38
78.Jelle WallaysLotto Soudal18:48
79.Clément ChampoussinAG2R La Mondiale19:14
80.Aaron van PouckeSport Vlaanderen-Baloise
81.Aurélien Paret-peintreAG2R La Mondiale
82.Joe DombrowskiUAE Team Emirates
83.Kevin DeltombeSport Vlaanderen-Baloise
84.Nans PetersAG2R La Mondiale
85.Sean QuinnHagens Berman Axeon
86.Romain CombaudNippo Delko One Provence19:56
87.Martijn TusveldTeam Sunweb20:11
88.Michał PalutaCCC Team20:14
89.Stefan BisseggerSzwajcaria20:20
90.Rémy MertzLotto Soudal20:24
91.Cyril GautierB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
92.Daniel ViegasKometa Xstra Cycling Team20:30
93.Kiel ReijnenTrek-Segafredo20:54
94.Jake StewartGroupama-FDJ
95.Josef CernyCCC Team
96.Antonio PuppioKometa Xstra Cycling Team21:00
97.Hugo HofstetterIsrael Start-Up Nation21:21
98.Jérôme CousinTeam Total Direct Energie21:40
99.Jérémy LeveauNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole21:51
100.Pedro AndradeHagens Berman Axeon
101.Anthony DelaplaceTeam Arkéa Samsic22:42
102.Mathieu BurgaudeauTeam Total Direct Energie26:08
103.Lindsay de VylderSport Vlaanderen-Baloise27:51
104.Fabien DoubeyCircus-Wanty Gobert28:25
105.Jannis PeterNiemcy28:53
106.Odd Christian EikingCircus-Wanty Gobert28:57
107.Bert van LerbergheDeceuninck-Quick Step
108.Fumiyuki BeppuNippo Delko One Provence
109.Baptiste ConstantinSt Michel-Auber9329:35
110.Anthony MaldonadoSt Michel-Auber93
111.Rein TaaramaeTeam Total Direct Energie29:44
112.Alvaro José HodegDeceuninck-Quick Step29:54
113.Yoann PaillotSt Michel-Auber93
114.Claudio ImhofSzwajcaria
115.Antoine AebiSzwajcaria
116.André GreipelIsrael Start-Up Nation30:13
117.Gilles de WildeSport Vlaanderen-Baloise
118.Dominik RoberNiemcy30:39
119.Pierre-Luc PerichonCofidis, Solutions Crédits31:14
120.Robert PowerTeam Sunweb31:40
121.Kévin van MelsenCircus-Wanty Gobert31:51
122.Simon ImbodenSzwajcaria32:20
123.Julien AntomarchiNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole32:42
124.Tony MartinJumbo-Visma34:10
125.Martin SalmonTeam Sunweb35:15
126.Rémi CavagnaDeceuninck-Quick Step36:22
127.Tom DerniesNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole45:23
128.Henrik PakalskiNiemcy45:42
129.Attilio VivianiCofidis, Solutions Crédits46:17
130.Rasmus IversenLotto Soudal46:43
131.Ludwig de WinterCircus-Wanty Gobert51:51
132.Ivan CentroneNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole58:03

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: