Tour de Pologne 2020. Prokuratura Okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie wypadku

Peleton przejeżdża przez tory kolejowe

Prokuratura Okręgowa w Katowicach wszczęła w czwartek śledztwo w sprawie wypadku na mecie 1. etapu Tour de Pologne.

Według informacji uzyskanych przez "Rowery.org" w biurze prasowym katowickiej prokuratury, śledztwo prowadzone będzie przez Komendę Wojewódzką Policji pod kątem nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu (art. 156 paragraf 2 Kodeksu Karnego).

Za nieumyślne spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Sześć osób trafiło w środę do szpitala po tym jak kraksę na ostatnich metrach otwierającego odcinka Tour de Pologne spowodował Dylan Groenewegen. Najbardziej poszkodowany jest Fabio Jakobsen, którego kolarz Jumbo-Visma zepchnął na barierki.

Zawodnika Deceuninck-Quick-Step reanimowano na miejscu, po czym przetransportowano karetką do szpitala w Sosnowcu. Lekarzom po kilku godzinach udało się ustabilizować stan kolarza, na tyle by w nocy z 5 na 6 sierpnia przeszedł skomplikowany zabieg. Holender doznał obrażeń klatki piersiowej i twarzoczaszki, aczkolwiek badania nie wykazały uszkodzeń mózgu. Operacja zakończyła się bez powikłań, a lekarze określają jego stan jako stabilny.

Według prokurator Beaty Książek-Nowickiej z zespołu prasowego Prokuratury Okręgowej, policjanci pracujący na miejscu zdarzenia zabezpieczyli póki co monitoring i przesłuchali trzy osoby, w tym przedstawiciela organizatora wyścigu. W dalszym toku śledztwa przesłuchani zostaną świadkowie, w tym poszkodowani, analizowane mają być m.in. dokumentacja medyczna oraz dokumentacja dotycząca organizacji wyścigu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Plumka

    7 sierpnia 2020, 16:40 o 16:40

    Nie zachowanie odpowiedniego odstępu od poprzedzającego go pojazdu.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: