Kolumbijczyk Egan Bernal (Team Ineos) został zwycięzcą wyścigu La Route d’Occitanie. Ostatni etap wygrał Francuz Benoit Cosnefroy (AG2R La Mondiale).
Kolarze ścigali się na dystansie 195 kilometrów. Końcówka została usiana krótkimi, lecz stromymi podjazdami, w tym na metę w Rocamadour (1,1 km; 10%).
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | 4:23:28 |
2. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 00:02 |
3. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
4. | Egan Bernal | Team Ineos | |
5. | Aleksandr Vlasov | Astana Pro Team | |
6. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | 00:07 |
7. | Pavel Sivakov | Team Ineos | |
8. | Richie Porte | Trek-Segafredo | |
9. | Rafael Valls | Bahrain-McLaren | 00:10 |
10. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | 00:12 |
11. | Rémy Rochas | Nippo Delko One Provence | |
12. | Clément Venturini | AG2R La Mondiale | |
13. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | 00:19 |
14. | Omar Fraile | Astana Pro Team | 00:22 |
15. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | 00:25 |
16. | Odd Christian Eiking | Circus-Wanty Gobert | 00:26 |
17. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | |
18. | Andrea Pasqualon | Circus-Wanty Gobert | 00:31 |
19. | Simone Consonni | Cofidis, Solutions Crédits | |
20. | Jhojan Garcia | Caja Rural-Seguros RGA | |
21. | Bryan Coquard | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
22. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | 00:39 |
23. | Simone Petilli | Circus-Wanty Gobert | |
24. | Merhawi Kudus | Astana Pro Team | |
25. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | |
26. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF-Faizanè | 00:46 |
27. | Mathias de Witte | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 00:48 |
28. | Enrico Battaglin | Bahrain-McLaren | |
29. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | |
30. | David Gonzalez | Caja Rural-Seguros RGA | 00:52 |
31. | Mikel Iturria | Euskaltel-Euskadi | 00:57 |
32. | Ibon Ruiz | Equipo Kern Pharma | |
33. | Julen Amezqueta | Caja Rural-Seguros RGA | 01:02 |
34. | Anthony Maldonado | St Michel-Auber93 | |
35. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | |
36. | Adrien Guillonnet | St Michel-Auber93 | 01:11 |
37. | Antonio Angulo | Euskaltel-Euskadi | 01:17 |
38. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | 01:20 |
39. | Kévin Reza | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
40. | Alvaro Cuadros | Caja Rural-Seguros RGA | 01:25 |
41. | Adne van Engelen | Bike Aid | |
42. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-McLaren | |
43. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | |
44. | Harold Tejada | Astana Pro Team | |
45. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 01:34 |
46. | Piotr Havik | Riwal Readynez Cycling Team | 01:40 |
47. | Thibault Ferasse | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
48. | Romain Combaud | Nippo Delko One Provence | |
49. | Sonny Colbrelli | Bahrain-McLaren | 01:42 |
50. | Josef Cerny | CCC Team | |
51. | Fausto Masnada | CCC Team | |
52. | Yoann Paillot | St Michel-Auber93 | |
53. | Ibai Azurmendi | Euskaltel-Euskadi | |
54. | Jordi Lopez | Equipo Kern Pharma | 01:50 |
55. | Samuel Leroux | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 01:52 |
56. | Mikaël Cherel | AG2R La Mondiale | 02:00 |
57. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | 02:21 |
58. | Michel Ries | Trek-Segafredo | |
59. | Unai Cuadrado | Euskaltel-Euskadi | |
60. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | 02:38 |
61. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | 02:40 |
62. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | 02:51 |
63. | Joey Rosskopf | CCC Team | |
64. | Louis Louvet | St Michel-Auber93 | 02:54 |
65. | Michał Paluta | CCC Team | 02:55 |
66. | Andrey Amador | Team Ineos | 03:04 |
67. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | 03:33 |
68. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 03:50 |
69. | Scott Davies | Bahrain-McLaren | |
70. | Aritz Bagues | Caja Rural-Seguros RGA | |
71. | Chris Froome | Team Ineos | 04:07 |
72. | Jonathan Castroviejo | Team Ineos | |
73. | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | 04:33 |
74. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | |
75. | Emil Vinjebo | Riwal Readynez Cycling Team | |
76. | Nick van der Lijke | Riwal Readynez Cycling Team | |
77. | Geoffrey Soupe | Team Total Direct Energie | |
78. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | |
79. | Frederik Backaert | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
80. | Theo Delacroix | Circus-Wanty Gobert | |
81. | Julien Trarieux | Nippo Delko One Provence | |
82. | José Goncalves | Nippo Delko One Provence | |
83. | Hernando Bohorquez | Astana Pro Team | |
84. | Jérémy Cabot | Team Total Direct Energie | |
85. | Aimé de Gendt | Circus-Wanty Gobert | |
86. | Will Clarke | Trek-Segafredo | 05:39 |
87. | Jens Debusschere | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 06:01 |
88. | Cyril Barthe | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
89. | Tony Hurel | St Michel-Auber93 | 06:21 |
90. | Tao Geoghegan Hart | Team Ineos | 06:42 |
91. | Dylan van Baarle | Team Ineos | |
92. | Georg Zimmermann | CCC Team | |
93. | Kevin Inkelaar | Bahrain-McLaren | |
94. | Pierre Latour | AG2R La Mondiale | 06:47 |
95. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | |
96. | Alan Riou | Team Arkéa Samsic | 08:20 |
97. | Filippo Zana | Bardiani-CSF-Faizanè | 09:06 |
98. | Frederik Dombrowski | Bike Aid | 09:07 |
99. | Erik Bergstrom Frisk | Bike Aid | |
100. | Thibault Guernalec | Team Arkéa Samsic | |
101. | Félix Parra José | Equipo Kern Pharma | |
102. | Lilian Calmejane | Team Total Direct Energie | 09:26 |
103. | Matteo Malucelli | Caja Rural-Seguros RGA | 09:37 |
104. | Marti Marquez | Equipo Kern Pharma | 09:48 |
105. | Maxime Cam | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 12:42 |
106. | Guillaume van Keirsbulck | CCC Team | 13:01 |
107. | Nikodemus Holler | Bike Aid | |
108. | Emiel Vermeulen | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
109. | Ivan Moreno | Equipo Kern Pharma | |
110. | Manuel Senni | Bardiani-CSF-Faizanè | |
111. | Julien Morice | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
112. | Sergio Araiz | Equipo Kern Pharma | |
113. | Dzmitry Zhyhunou | Euskaltel-Euskadi | |
114. | Jeremy Bellicaud | Circus-Wanty Gobert | |
115. | Garikoitz Bravo | Euskaltel-Euskadi | |
116. | Morne van Niekerk | St Michel-Auber93 | 13:04 |
117. | Bram Welten | Team Arkéa Samsic | 13:33 |
118. | Arvid de Kleijn | Riwal Readynez Cycling Team | |
119. | Umberto Orsini | Bardiani-CSF-Faizanè | |
120. | Flavien Maurelet | St Michel-Auber93 | 13:34 |
121. | Evaldas Siskevicius | Nippo Delko One Provence | |
122. | Marco Mathis | Cofidis, Solutions Crédits | |
123. | Christoffer Lisson | Riwal Readynez Cycling Team | |
124. | Fabio Sabatini | Cofidis, Solutions Crédits | 13:45 |
125. | Kenneth Vanbilsen | Cofidis, Solutions Crédits | |
126. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | |
127. | Giovanni Lonardi | Bardiani-CSF-Faizanè | |
128. | Alexander Evans | Circus-Wanty Gobert | |
129. | Cyril Lemoine | Cofidis, Solutions Crédits | |
DNF | Pierre Idjouadiene | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
DNF | Alessandro Monaco | Bardiani-CSF-Faizanè | |
DNF | Joan Bou | Euskaltel-Euskadi | |
DNF | Adrien Petit | Team Total Direct Energie | |
DNF | Martin Bouzas | Equipo Kern Pharma | |
DNF | Héctor Saez | Caja Rural-Seguros RGA | |
DNF | Julien Antomarchi | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Egan Bernal | Team Ineos | 13:33:57 |
2. | Pavel Sivakov | Team Ineos | 00:14 |
3. | Aleksandr Vlasov | Astana Pro Team | 00:23 |
4. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 00:41 |
5. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 01:15 |
6. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | 01:19 |
7. | Richie Porte | Trek-Segafredo | 01:21 |
8. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | 01:28 |
9. | Rafael Valls | Bahrain-McLaren | 01:49 |
10. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | |
11. | Rémy Rochas | Nippo Delko One Provence | 02:05 |
12. | Kevin Inkelaar | Bahrain-McLaren | 02:09 |
13. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | 02:15 |
14. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | |
15. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | 02:26 |
16. | Jhojan Garcia | Caja Rural-Seguros RGA | 02:33 |
17. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | |
18. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-McLaren | |
19. | Simone Petilli | Circus-Wanty Gobert | 02:48 |
20. | Merhawi Kudus | Astana Pro Team | |
21. | Julen Amezqueta | Caja Rural-Seguros RGA | 02:52 |
22. | Fausto Masnada | CCC Team | 02:55 |
23. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF-Faizanè | 03:16 |
24. | Mikaël Cherel | AG2R La Mondiale | 03:20 |
25. | Adrien Guillonnet | St Michel-Auber93 | |
26. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | 03:38 |
27. | Alvaro Cuadros | Caja Rural-Seguros RGA | 04:06 |
28. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | 04:09 |
29. | Mikel Iturria | Euskaltel-Euskadi | 04:14 |
30. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | 04:53 |
31. | Odd Christian Eiking | Circus-Wanty Gobert | 05:15 |
32. | Chris Froome | Team Ineos | 05:21 |
33. | Marti Marquez | Equipo Kern Pharma | 05:27 |
34. | Michel Ries | Trek-Segafredo | |
35. | Félix Parra José | Equipo Kern Pharma | 05:43 |
36. | Thibault Ferasse | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 06:24 |
37. | Ivan Moreno | Equipo Kern Pharma | 06:39 |
38. | Erik Bergstrom Frisk | Bike Aid | |
39. | Manuel Senni | Bardiani-CSF-Faizanè | 06:43 |
40. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | 07:10 |
41. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | |
42. | Romain Combaud | Nippo Delko One Provence | |
43. | Hernando Bohorquez | Astana Pro Team | |
44. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | 07:17 |
45. | Pierre Latour | AG2R La Mondiale | 07:52 |
46. | Mathias de Witte | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 08:02 |
47. | Garikoitz Bravo | Euskaltel-Euskadi | 09:02 |
48. | Scott Davies | Bahrain-McLaren | 09:22 |
49. | Alessandro Monaco | Bardiani-CSF-Faizanè | 10:03 |
50. | Tao Geoghegan Hart | Team Ineos | 10:04 |
51. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | 10:51 |
52. | Georg Zimmermann | CCC Team | 12:39 |
53. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 12:41 |
54. | José Goncalves | Nippo Delko One Provence | 12:42 |
55. | Joey Rosskopf | CCC Team | |
56. | Harold Tejada | Astana Pro Team | |
57. | Jeremy Bellicaud | Circus-Wanty Gobert | |
58. | Omar Fraile | Astana Pro Team | |
59. | Bryan Coquard | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 12:58 |
60. | Jonathan Castroviejo | Team Ineos | 13:25 |
61. | Lilian Calmejane | Team Total Direct Energie | 13:38 |
62. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 15:48 |
63. | Joan Bou | Euskaltel-Euskadi | 16:55 |
64. | Josef Cerny | CCC Team | 17:24 |
65. | Filippo Zana | Bardiani-CSF-Faizanè | 17:34 |
66. | Andrey Amador | Team Ineos | 17:38 |
67. | Dylan van Baarle | Team Ineos | |
68. | Nick van der Lijke | Riwal Readynez Cycling Team | 19:00 |
69. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | 19:32 |
70. | Emil Vinjebo | Riwal Readynez Cycling Team | 21:33 |
71. | Andrea Pasqualon | Circus-Wanty Gobert | 21:37 |
72. | Clément Venturini | AG2R La Mondiale | |
73. | Jordi Lopez | Equipo Kern Pharma | |
74. | Cyril Barthe | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
75. | Matteo Malucelli | Caja Rural-Seguros RGA | |
76. | David Gonzalez | Caja Rural-Seguros RGA | |
77. | Ibon Ruiz | Equipo Kern Pharma | |
78. | Frederik Dombrowski | Bike Aid | |
79. | Adne van Engelen | Bike Aid | |
80. | Enrico Battaglin | Bahrain-McLaren | |
81. | Aritz Bagues | Caja Rural-Seguros RGA | |
82. | Umberto Orsini | Bardiani-CSF-Faizanè | |
83. | Sonny Colbrelli | Bahrain-McLaren | 22:22 |
84. | Flavien Maurelet | St Michel-Auber93 | 22:36 |
85. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | 23:24 |
86. | Jens Debusschere | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 25:11 |
87. | Alexander Evans | Circus-Wanty Gobert | 25:12 |
88. | Unai Cuadrado | Euskaltel-Euskadi | 26:56 |
89. | Frederik Backaert | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 27:17 |
90. | Julien Antomarchi | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 27:55 |
91. | Aimé de Gendt | Circus-Wanty Gobert | 31:25 |
92. | Yoann Paillot | St Michel-Auber93 | 31:49 |
93. | Michał Paluta | CCC Team | 32:02 |
94. | Alan Riou | Team Arkéa Samsic | 32:09 |
95. | Geoffrey Soupe | Team Total Direct Energie | 32:32 |
96. | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | |
97. | Antonio Angulo | Euskaltel-Euskadi | 32:45 |
98. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | 34:27 |
99. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | 34:29 |
100. | Ibai Azurmendi | Euskaltel-Euskadi | 34:32 |
101. | Anthony Maldonado | St Michel-Auber93 | 34:33 |
102. | Julien Trarieux | Nippo Delko One Provence | |
103. | Piotr Havik | Riwal Readynez Cycling Team | |
104. | Bram Welten | Team Arkéa Samsic | |
105. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | 34:49 |
106. | Fabio Sabatini | Cofidis, Solutions Crédits | 38:35 |
107. | Christoffer Lisson | Riwal Readynez Cycling Team | |
108. | Will Clarke | Trek-Segafredo | 38:51 |
109. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | 38:59 |
110. | Pierre Idjouadiene | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 39:44 |
111. | Martin Bouzas | Equipo Kern Pharma | |
112. | Simone Consonni | Cofidis, Solutions Crédits | 41:48 |
113. | Jérémy Cabot | Team Total Direct Energie | 43:57 |
114. | Evaldas Siskevicius | Nippo Delko One Provence | 44:45 |
115. | Tony Hurel | St Michel-Auber93 | |
116. | Louis Louvet | St Michel-Auber93 | |
117. | Héctor Saez | Caja Rural-Seguros RGA | |
118. | Kenneth Vanbilsen | Cofidis, Solutions Crédits | 45:55 |
119. | Nikodemus Holler | Bike Aid | 47:29 |
120. | Arvid de Kleijn | Riwal Readynez Cycling Team | 47:56 |
121. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | |
122. | Thibault Guernalec | Team Arkéa Samsic | 48:31 |
123. | Theo Delacroix | Circus-Wanty Gobert | 48:32 |
124. | Sergio Araiz | Equipo Kern Pharma | 48:47 |
125. | Dzmitry Zhyhunou | Euskaltel-Euskadi | 51:27 |
126. | Giovanni Lonardi | Bardiani-CSF-Faizanè | 51:47 |
127. | Kévin Reza | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 53:50 |
128. | Samuel Leroux | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 54:44 |
129. | Marco Mathis | Cofidis, Solutions Crédits | 54:45 |
130. | Julien Morice | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
131. | Cyril Lemoine | Cofidis, Solutions Crédits | 58:45 |
132. | Maxime Cam | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 1:01:27 |
133. | Adrien Petit | Team Total Direct Energie | 1:01:40 |
134. | Guillaume van Keirsbulck | CCC Team | 1:04:28 |
135. | Morne van Niekerk | St Michel-Auber93 | 1:04:38 |
136. | Emiel Vermeulen | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 1:04:39 |