Vuelta a Burgos 2020: etap 4. Sam Bennett z długiego finiszu

Sam Bennett

Sam Bennett (Deceuninck-Quick-Step) triumfował na przedostatnim odcinku hiszpańskiego wyścigu Vuelta a Burgos.

Mistrz Irlandii wykorzystał zamieszanie po kraksie na ostatnim kilometrze i finiszował samotnie, pokonując Arnauda Demare'a (Groupama-FDJ) i Giacomo Nizzolo (NTT Pro Cycling).

Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Remco Evenepoel (Deceuninck-Quick-Step).

Czwartego dnia rywalizacji w prowincji Burgos do gry powrócili sprinterzy. Na trasie 163-kilometrowego etapu organizatorzy nie przewidzieli górskich premii, a jedyną trudność stanowił ostatni kilometr rywalizacji, prowadzący po niewielkim nachyleniu do centrum Roa de Duero.

Zaraz po starcie zawiązała się sześcioosobowa ucieczka w składzie: Txomin Juaristi (Euskaltel-Euskadi), Willie Smit (Burgos-BH), Damiano Cima (Gazprom-Rusvelo), Diego Pablo Sevilla, Alejandro Ropero i Riccardo Verza (cała trójka Kometa Xstra Cycling Team).

W peletonie początkowo tempo kontrolowali zawodnicy Deceuninck-Quick-Step, a w środkowej części etapu do pracy włączyły się ekipy Groupama-FDJ i NTT Pro Cycling.

30 kilometrów przed metą na czele pozostała trójka: Cima, Sevilla i Ropero. Na lekkim wzniesieniu młodzi Hiszpanie postanowili odczepić współtowarzysza ucieczki, a peleton napędzany silami sprinterskich pociągów nie odpuszczał i zakończył ich przygodę.

Gdy do linii mety pozostało 10 kilometrów doszło do kraksy w środkowej części dużej grupy, w którą zamieszani byli David De La Cruz (UAE Team Emirates), Francisco Galvan (Kern Pharma) i kolarze rosyjskiej formacji Gazprom-Rusvelo.

Walkę o najlepszą pozycję wygrali kolarze Deceuninck-Quick-Step, którzy na decydujący wiraż przed finałowym kilometrem wjechali na czołowych pozycjach. Właśnie w tym miejscu wywrotkę zaliczył Guarnieri z Groupamy, który zablokował Demara i resztę peletonu.

Zamieszanie wykorzystał Sam Bennett. Irlandczyk 800 metrów przed metą zdecydował się na długi finisz. Przyspieszył na fragmencie prowadzącym pod górę, a na technicznej utrzymał przewagę nad przeciwnikami i mógł cieszyć się z etapowego triumfu.

Wyniki 4. etapu Vuelta a Burgos 2020 (2.Pro), Gumiel de Izán – Roa de Duero (164 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Sam BennettDeceuninck-Quick Step3:51:19
2.Arnaud DemareGroupama-FDJ
3.Giacomo NizzoloNTT Pro Cycling
4.Davide CimolaiIsrael Start-Up Nation
5.Lionel TaminiauxBingoal-Wallonie Bruxelles
6.Biniam Ghirmay HailuNippo Delko One Provence
7.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA
8.Martin LaasBora-hansgrohe
9.Alex EdmondsonMitchelton-Scott
10.Rick ZabelIsrael Start-Up Nation
11.Alex AranburuAstana Pro Team
12.Alessandro FedeliNippo Delko One Provence
13.Marco HallerBahrain-McLaren
14.Matteo TrentinCCC Team
15.Richard CarapazTeam Ineos
16.Eliot LietaerBingoal-Wallonie Bruxelles
17.George BennettJumbo-Visma
18.Marco CanolaGazprom-RusVelo
19.Remco EvenepoelDeceuninck-Quick Step
20.Esteban ChavesMitchelton-Scott
21.Mikel LandaBahrain-McLaren
22.Yves LampaertDeceuninck-Quick Step
23.Mikel AristiEuskaltel-Euskadi
24.Edward TheunsTrek-Segafredo
25.João AlmeidaDeceuninck-Quick Step
26.Louis MeintjesNTT Pro Cycling
27.Andrea BagioliDeceuninck-Quick Step
28.Gonzalo SerranoCaja Rural-Seguros RGA
29.Angel FuentesBurgos-BH
30.Mark CavendishBahrain-McLaren
31.David de La CruzUAE Team Emirates
32.Felix GrossschartneBora-hansgrohe
33.Víctor de La ParteCCC Team
34.Mikel NieveMitchelton-Scott
35.Manuel Diaz JoséNippo Delko One Provence
36.Ben HermansIsrael Start-Up Nation
37.Lluís MasMovistar Team
38.Jetse BolBurgos-BH
39.Urko BerradeEquipo Kern Pharma
40.Fabio AruUAE Team Emirates
41.Juan Felipe OsorioBurgos-BH
42.Cristián RodriguezCaja Rural-Seguros RGA
43.Angel MadrazoBurgos-BH
44.Carlos RodriguezTeam Ineos
45.Filippo GannaTeam Ineos
46.Fernando GaviriaUAE Team Emirates
47.Arjen LivynsBingoal-Wallonie Bruxelles
48.Tom van AsbroeckIsrael Start-Up Nation
49.Sergei ChernetskiGazprom-RusVelo
50.Rubén FernandezEuskaltel-Euskadi
51.Gotzon MartinEuskaltel-Euskadi
52.Imanol ErvitiMovistar Team
53.Nic DlaminiNTT Pro Cycling
54.Roger AdriÀEquipo Kern Pharma
55.Alejandro ValverdeMovistar Team
56.Eddie DunbarTeam Ineos
57.David GauduGroupama-FDJ
58.Oscar RodriguezAstana Pro Team
59.Maximiliano RichezeUAE Team Emirates
60.Yuriy NatarovAstana Pro Team
61.Attila ValterCCC Team
62.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team
63.Delio FernandezNippo Delko One Provence
64.Lennard KamnaBora-hansgrohe
65.Kamil MałeckiCCC Team
66.Szymon SajnokCCC Team
67.Eros CapecchiBahrain-McLaren
68.Daniel Alejandro MendezEquipo Kern Pharma
69.Ivan RovnyGazprom-RusVelo
70.Márton DinaKometa Xstra Cycling Team
71.Christian KneesTeam Ineos
72.Jaime CastrilloEquipo Kern Pharma
73.Daniil FominykhAstana Pro Team
74.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ
75.Patrick BevinCCC Team
76.Baptiste PlanckaertBingoal-Wallonie Bruxelles
77.Lennard HofstedeJumbo-Visma
78.Pascal EenkhoornJumbo-Visma
79.Iván Ramiro SosaTeam Ineos
80.Mikel BizkarraEuskaltel-Euskadi
81.Daniel NavarroIsrael Start-Up Nation
82.Joel NicolauCaja Rural-Seguros RGA
83.Jon IrisarriCaja Rural-Seguros RGA
84.Danilo WyssNTT Pro Cycling
85.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team
86.Mauro FinettoNippo Delko One Provence
87.Riccardo MinaliNippo Delko One Provence
88.Ludovic RobeetBingoal-Wallonie Bruxelles
89.Nikolay CherkasovGazprom-RusVelo
90.Pello BilbaoBahrain-McLaren
91.Damiano CarusoBahrain-McLaren
92.Nikita StalnovAstana Pro Team
93.Aleksey RybalkinGazprom-RusVelo
94.Laurens HuysBingoal-Wallonie Bruxelles
95.Enric MasMovistar Team
96.Oscar CabedoBurgos-BH
97.Sepp KussJumbo-Visma
98.Jelle VanendertBingoal-Wallonie Bruxelles
99.Matteo FabbroBora-hansgrohe
100.Simon YatesMitchelton-Scott
101.Miles ScotsonGroupama-FDJ
102.Jasper StuyvenTrek-Segafredo
103.Mads PedersenTrek-Segafredo
104.Juan Pedro LopezTrek-Segafredo
105.Enrique SanzEquipo Kern Pharma
106.Rafał MajkaBora-hansgrohe
107.Christopher Juul-jensenMitchelton-Scott
108.Emīls LiepinsTrek-Segafredo
109.Kamil GradekCCC Team
110.Alessandro FancelluKometa Xstra Cycling Team
111.Mulu Kinfe HailemichaelNippo Delko One Provence
112.Marc SolerMovistar Team
113.Alejandro RoperoKometa Xstra Cycling Team
114.Carlos VeronaMovistar Team
115.Shane ArchboldDeceuninck-Quick Step
116.Antonio PedreroMovistar Team
117.Jack HaigMitchelton-Scott
118.Lucas HamiltonMitchelton-Scott
119.Heinrich HausslerBahrain-McLaren
120.Max WalscheidNTT Pro Cycling
121.Ben O'connorNTT Pro Cycling
122.Finn Fisher-blackJumbo-Visma
123.Timo RoosenJumbo-Visma
124.Charlie QuartermanTrek-Segafredo02:12
125.Ignatas KonovalovasGroupama-FDJ00:00
126.Michael MorkovDeceuninck-Quick Step
127.Lukas PostlbergerBora-hansgrohe
128.Jay MccarthyBora-hansgrohe
129.Juan José LobatoEuskaltel-Euskadi
130.Txomin JuaristiEuskaltel-Euskadi
131.Benjamin DyballNTT Pro Cycling02:44
132.Matteo MoschettiTrek-Segafredo00:00
133.Jacopo GuarnieriGroupama-FDJ
134.Kilian FrankinyGroupama-FDJ04:31
135.Riccardo VerzaKometa Xstra Cycling Team
136.Antonio PuppioKometa Xstra Cycling Team
137.Diego Pablo SevillaKometa Xstra Cycling Team04:32
138.Alejandro OsorioCaja Rural-Seguros RGA04:34
139.Francisco GalvanEquipo Kern Pharma04:49
140.Julen IrizarEuskaltel-Euskadi05:14
141.Damiano CimaGazprom-RusVelo07:22
142.Simone VelascoGazprom-RusVelo
143.Willie SmitBurgos-BH
DNFJon AgirreEquipo Kern Pharma

Klasyfikacja generalna po 4. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Remco EvenepoelDeceuninck-Quick Step15:26:35
2.George BennettJumbo-Visma00:18
3.Mikel LandaBahrain-McLaren00:32
4.Esteban ChavesMitchelton-Scott00:35
5.João AlmeidaDeceuninck-Quick Step00:45
6.Richard CarapazTeam Ineos00:52
7.Ben HermansIsrael Start-Up Nation
8.Fabio AruUAE Team Emirates01:03
9.David de La CruzUAE Team Emirates01:33
10.Mikel NieveMitchelton-Scott01:35
11.Alejandro ValverdeMovistar Team02:09
12.Víctor de La ParteCCC Team02:19
13.Oscar RodriguezAstana Pro Team02:29
14.Louis MeintjesNTT Pro Cycling02:45
15.Roger AdriÀEquipo Kern Pharma02:53
16.Cristián RodriguezCaja Rural-Seguros RGA03:03
17.Manuel Diaz JoséNippo Delko One Provence03:28
18.Sergei ChernetskiGazprom-RusVelo
19.Urko BerradeEquipo Kern Pharma04:15
20.Eliot LietaerBingoal-Wallonie Bruxelles04:16
21.Simon YatesMitchelton-Scott04:24
22.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team04:50
23.Lennard KamnaBora-hansgrohe05:09
24.Sepp KussJumbo-Visma
25.Eddie DunbarTeam Ineos05:14
26.Juan Pedro LopezTrek-Segafredo05:19
27.Jack HaigMitchelton-Scott05:35
28.Delio FernandezNippo Delko One Provence05:39
29.Yuriy NatarovAstana Pro Team05:42
30.David GauduGroupama-FDJ05:43
31.Rubén FernandezEuskaltel-Euskadi05:55
32.Rafał MajkaBora-hansgrohe06:15
33.Damiano CarusoBahrain-McLaren
34.Nikita StalnovAstana Pro Team06:55
35.Andrea BagioliDeceuninck-Quick Step07:06
36.Iván Ramiro SosaTeam Ineos07:13
37.Biniam Ghirmay HailuNippo Delko One Provence08:02
38.Daniel NavarroIsrael Start-Up Nation08:09
39.Gonzalo SerranoCaja Rural-Seguros RGA08:29
40.Enric MasMovistar Team08:38
41.Baptiste PlanckaertBingoal-Wallonie Bruxelles09:07
42.Felix GrossschartneBora-hansgrohe09:19
43.Jasper StuyvenTrek-Segafredo10:01
44.Pello BilbaoBahrain-McLaren10:03
45.Jetse BolBurgos-BH10:32
46.Juan Felipe OsorioBurgos-BH11:06
47.Danilo WyssNTT Pro Cycling11:35
48.Angel MadrazoBurgos-BH12:27
49.Alex AranburuAstana Pro Team13:32
50.Laurens HuysBingoal-Wallonie Bruxelles14:14
51.Jaime CastrilloEquipo Kern Pharma14:27
52.Christian KneesTeam Ineos14:47
53.Mikel BizkarraEuskaltel-Euskadi14:58
54.Edward TheunsTrek-Segafredo15:03
55.Jon IrisarriCaja Rural-Seguros RGA15:27
56.Márton DinaKometa Xstra Cycling Team15:35
57.Joel NicolauCaja Rural-Seguros RGA15:40
58.Filippo GannaTeam Ineos16:01
59.Matteo TrentinCCC Team16:09
60.Yves LampaertDeceuninck-Quick Step16:24
61.Rick ZabelIsrael Start-Up Nation16:36
62.Tom van AsbroeckIsrael Start-Up Nation17:29
63.Pascal EenkhoornJumbo-Visma17:33
64.Michael MorkovDeceuninck-Quick Step17:34
65.Timo RoosenJumbo-Visma17:44
66.Mauro FinettoNippo Delko One Provence18:14
67.Arjen LivynsBingoal-Wallonie Bruxelles18:45
68.Matteo FabbroBora-hansgrohe19:13
69.Christopher Juul-jensenMitchelton-Scott19:34
70.Gotzon MartinEuskaltel-Euskadi19:45
71.Lucas HamiltonMitchelton-Scott20:28
72.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ20:32
73.Kamil GradekCCC Team20:33
74.Miles ScotsonGroupama-FDJ20:34
75.Daniel Alejandro MendezEquipo Kern Pharma20:35
76.Carlos RodriguezTeam Ineos20:49
77.Mads PedersenTrek-Segafredo21:08
78.Imanol ErvitiMovistar Team21:21
79.Jay MccarthyBora-hansgrohe21:38
80.Daniil FominykhAstana Pro Team21:47
81.Lennard HofstedeJumbo-Visma21:54
82.Giacomo NizzoloNTT Pro Cycling22:24
83.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA22:31
84.Kamil MałeckiCCC Team22:37
85.Fernando GaviriaUAE Team Emirates22:53
86.Patrick BevinCCC Team23:06
87.Ivan RovnyGazprom-RusVelo23:31
88.Antonio PuppioKometa Xstra Cycling Team23:53
89.Aleksey RybalkinGazprom-RusVelo24:09
90.Lionel TaminiauxBingoal-Wallonie Bruxelles24:10
91.Carlos VeronaMovistar Team24:12
92.Alex EdmondsonMitchelton-Scott24:15
93.Antonio PedreroMovistar Team24:24
94.Szymon SajnokCCC Team24:46
95.Marco CanolaGazprom-RusVelo24:57
96.Alessandro FedeliNippo Delko One Provence25:12
97.Alejandro RoperoKometa Xstra Cycling Team25:47
98.Nic DlaminiNTT Pro Cycling26:52
99.Attila ValterCCC Team
100.Nikolay CherkasovGazprom-RusVelo27:02
101.Emīls LiepinsTrek-Segafredo27:10
102.Shane ArchboldDeceuninck-Quick Step27:16
103.Alessandro FancelluKometa Xstra Cycling Team27:31
104.Eros CapecchiBahrain-McLaren27:36
105.Simone VelascoGazprom-RusVelo29:37
106.Riccardo MinaliNippo Delko One Provence29:57
107.Arnaud DemareGroupama-FDJ30:06
108.Marc SolerMovistar Team30:18
109.Lukas PostlbergerBora-hansgrohe
110.Sam BennettDeceuninck-Quick Step30:27
111.Alejandro OsorioCaja Rural-Seguros RGA30:50
112.Maximiliano RichezeUAE Team Emirates30:53
113.Ignatas KonovalovasGroupama-FDJ30:54
114.Marco HallerBahrain-McLaren30:58
115.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team31:14
116.Oscar CabedoBurgos-BH32:04
117.Lluís MasMovistar Team32:14
118.Juan José LobatoEuskaltel-Euskadi
119.Jelle VanendertBingoal-Wallonie Bruxelles32:19
120.Heinrich HausslerBahrain-McLaren32:33
121.Txomin JuaristiEuskaltel-Euskadi33:33
122.Kilian FrankinyGroupama-FDJ34:30
123.Max WalscheidNTT Pro Cycling34:36
124.Mulu Kinfe HailemichaelNippo Delko One Provence35:23
125.Francisco GalvanEquipo Kern Pharma36:01
126.Ben O'connorNTT Pro Cycling36:19
127.Ludovic RobeetBingoal-Wallonie Bruxelles36:56
128.Jacopo GuarnieriGroupama-FDJ37:18
129.Davide CimolaiIsrael Start-Up Nation38:37
130.Willie SmitBurgos-BH39:07
131.Diego Pablo SevillaKometa Xstra Cycling Team40:56
132.Finn Fisher-blackJumbo-Visma41:17
133.Martin LaasBora-hansgrohe41:29
134.Enrique SanzEquipo Kern Pharma41:32
135.Benjamin DyballNTT Pro Cycling41:49
136.Mikel AristiEuskaltel-Euskadi41:56
137.Riccardo VerzaKometa Xstra Cycling Team43:23
138.Julen IrizarEuskaltel-Euskadi43:53
139.Angel FuentesBurgos-BH44:31
140.Matteo MoschettiTrek-Segafredo44:37
141.Damiano CimaGazprom-RusVelo46:13
142.Mark CavendishBahrain-McLaren47:38
143.Charlie QuartermanTrek-Segafredo54:22

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: