Fernando Gaviria (UAE-Team Emirates) po finiszu w Villadiego wygrał w drugi etap Vuelta a Burgos.
Kolumbijczyk wyprzedził Arnaud Demare’a (Groupama-FDJ). Na trzecim miejscu uplasował się Sam Bennett (Deceuninck-Quick Step).
Liderem wyścigu pozostaje Felix Grossschartner (Bora-hansgrohe).
Drugiego dnia rywalizacji w prowincji Burgos kolarze zmierzyli się z etapem liczącym 168 kilometrów. Trasa sprzyjała sprinterom, a jedyną trudność stanowiła krótka wspinaczka (1,5 km; 5,2%) usytuowana 7 kilometrów przed metą, która mogła pokrzyżować plany najszybszym zawodnikom w peletonie.
Kilka kilometrów po starcie w Castrojeriz odjazd dnia uformowali: Joel Nicolau (Caja Rural-Seguros RGA), Angel Fuentes (Burgos-BH), Alessandro Fedeli (Nippo Delko One Provence), Riccardo Verza (Kometa Xstra Cycling Team) i Francisco Galvan (Equipe Kern Pharma). Harcownicy zgodnie współpracowali i uzyskali maksymalnie 5 minut przewagi nad peletonem.
W dużej grupie panował spokój. Tempo kontrolowali kolarze zespołu lidera Bora-hansgrohe, a bliżej mety do pościgu włączyły się także trzy formacje zainteresowane masowym finiszem: NTT, Deceuninck i Groupama-FDJ.
25 kilometrów przed kreską z ucieczką pożegnał się Fuentes. Pozostała czwórka rozsypała się, a najdłużej na czele utrzymał się Nicolau, który skapitulował gdy na liczniku pozostało 15 kilometrów.
Na krótkiej wspinaczce tempo podkręcili zawodnicy Bory, ale żaden z kolarzy zainteresowanych dzisiejszym etapem nie został odczepiony z peletonu i stało się jasne, że na ulicach Villadiego zobaczymy w walce sprinterów.
3 kilometry przed metą na czele zrobiło się pomarańczowo, ale kolarze CCC nieco zbyt wcześnie objęli prowadzenie i zostali przykryci przez przeciwników.
Gdy wydawało się, że Demare rozpocznie finisz z pierwszej pozycji, niespodziewanie na zakręcie 300 metrów przed metą zaatakował Fernando Gaviria. Kolumbijczyk odpalił atomowy finisz i nie pozostawił złudzeń swoim rywalom.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 3:55:38 |
2. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | |
3. | Sam Bennett | Deceuninck-Quick Step | |
4. | Matteo Trentin | CCC Team | |
5. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | |
6. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | |
7. | Giacomo Nizzolo | NTT Pro Cycling | |
8. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | |
9. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | |
10. | Mikel Aristi | Euskaltel-Euskadi | |
11. | Lionel Taminiaux | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
12. | Riccardo Minali | Nippo Delko One Provence | |
13. | Mark Cavendish | Bahrain-McLaren | |
14. | Davide Cimolai | Israel Start-Up Nation | |
15. | Simone Velasco | Gazprom-RusVelo | |
16. | Marco Canola | Gazprom-RusVelo | |
17. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | |
18. | Szymon Sajnok | CCC Team | |
19. | Juan José Lobato | Euskaltel-Euskadi | |
20. | Baptiste Planckaert | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
21. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | |
22. | Ivan Rovny | Gazprom-RusVelo | |
23. | Jon Irisarri | Caja Rural-Seguros RGA | |
24. | Jetse Bol | Burgos-BH | |
25. | Felix Grossschartne | Bora-hansgrohe | |
26. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | |
27. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | |
28. | Urko Berrade | Equipo Kern Pharma | |
29. | George Bennett | Jumbo-Visma | |
30. | Richard Carapaz | Team Ineos | |
31. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | |
32. | Víctor de La Parte | CCC Team | |
33. | Alejandro Ropero | Kometa Xstra Cycling Team | |
34. | Christian Knees | Team Ineos | |
35. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | |
36. | Mikel Landa | Bahrain-McLaren | |
37. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
38. | Eddie Dunbar | Team Ineos | |
39. | Tom van Asbroeck | Israel Start-Up Nation | |
40. | Arjen Livyns | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
41. | Nikita Stalnov | Astana Pro Team | |
42. | David de La Cruz | UAE Team Emirates | |
43. | Angel Madrazo | Burgos-BH | |
44. | Alex Edmondson | Mitchelton-Scott | |
45. | Willie Smit | Burgos-BH | |
46. | Eros Capecchi | Bahrain-McLaren | |
47. | Sergei Chernetski | Gazprom-RusVelo | |
48. | Juan Felipe Osorio | Burgos-BH | |
49. | Txomin Juaristi | Euskaltel-Euskadi | |
50. | Enric Mas | Movistar Team | |
51. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | |
52. | Mauro Finetto | Nippo Delko One Provence | |
53. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | |
54. | Antonio Puppio | Kometa Xstra Cycling Team | |
55. | Manuel Diaz José | Nippo Delko One Provence | |
56. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | |
57. | David Gaudu | Groupama-FDJ | |
58. | Julen Irizar | Euskaltel-Euskadi | |
59. | Alessandro Fancellu | Kometa Xstra Cycling Team | |
60. | Aleksey Rybalkin | Gazprom-RusVelo | |
61. | Gotzon Martin | Euskaltel-Euskadi | |
62. | Delio Fernandez | Nippo Delko One Provence | |
63. | Carlos Rodriguez | Team Ineos | |
64. | Danilo Wyss | NTT Pro Cycling | |
65. | Timo Roosen | Jumbo-Visma | |
66. | Damiano Caruso | Bahrain-McLaren | |
67. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | |
68. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | |
69. | Roger Adria | Equipo Kern Pharma | |
70. | Eliot Lietaer | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
71. | Daniil Fominykh | Astana Pro Team | |
72. | Yuriy Natarov | Astana Pro Team | |
73. | Oscar Rodriguez | Astana Pro Team | |
74. | Pello Bilbao | Bahrain-McLaren | |
75. | Remco Evenepoel | Deceuninck-Quick Step | |
76. | Andrea Bagioli | Deceuninck-Quick Step | |
77. | Gonzalo Serrano | Caja Rural-Seguros RGA | |
78. | Jaime Castrillo | Equipo Kern Pharma | |
79. | Louis Meintjes | NTT Pro Cycling | |
80. | Cristián Rodriguez | Caja Rural-Seguros RGA | |
81. | Lluís Mas | Movistar Team | |
82. | Nikolay Cherkasov | Gazprom-RusVelo | |
83. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | |
84. | Iván Ramiro Sosa | Team Ineos | |
85. | Jay Mccarthy | Bora-hansgrohe | |
86. | Mikel Nieve | Mitchelton-Scott | |
87. | Rodrigo Contreras | Astana Pro Team | |
88. | Rubén Fernandez | Euskaltel-Euskadi | |
89. | Ben Hermans | Israel Start-Up Nation | |
90. | Daniel Navarro | Israel Start-Up Nation | |
91. | Daniel Alejandro Mendez | Equipo Kern Pharma | |
92. | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA | |
93. | Nic Dlamini | NTT Pro Cycling | |
94. | Mikel Bizkarra | Euskaltel-Euskadi | |
95. | Laurens Huys | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
96. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | |
97. | Patrick Bevin | CCC Team | |
98. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | |
99. | Marc Soler | Movistar Team | |
100. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | |
101. | Antonio Pedrero | Movistar Team | |
102. | Lucas Hamilton | Mitchelton-Scott | |
103. | Alejandro Osorio | Caja Rural-Seguros RGA | |
104. | Jelle Vanendert | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
105. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | |
106. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | |
107. | Heinrich Haussler | Bahrain-McLaren | |
108. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | |
109. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | |
110. | Biniam Ghirmay Hailu | Nippo Delko One Provence | 00:29 |
111. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 00:00 |
112. | Alex Aranburu | Astana Pro Team | |
113. | Marco Haller | Bahrain-McLaren | 00:39 |
114. | Lennard Hofstede | Jumbo-Visma | 00:45 |
115. | Juan Pedro Lopez | Trek-Segafredo | 00:51 |
116. | Kamil Małecki | CCC Team | |
117. | Shane Archbold | Deceuninck-Quick Step | 00:00 |
118. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | 00:55 |
119. | Kamil Gradek | CCC Team | 01:20 |
120. | Filippo Ganna | Team Ineos | 01:56 |
121. | Emīls Liepins | Trek-Segafredo | 02:23 |
122. | Martin Laas | Bora-hansgrohe | 02:25 |
123. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | 02:26 |
124. | Charlie Quarterman | Trek-Segafredo | 02:27 |
125. | Zhandos Bizhigitov | Astana Pro Team | |
126. | Max Walscheid | NTT Pro Cycling | |
127. | Antonio Garcia José | Kometa Xstra Cycling Team | |
128. | Márton Dina | Kometa Xstra Cycling Team | |
129. | Diego Pablo Sevilla | Kometa Xstra Cycling Team | |
130. | Finn Fisher-black | Jumbo-Visma | |
131. | Ludovic Robeet | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
132. | Damiano Cima | Gazprom-RusVelo | |
133. | Attila Valter | CCC Team | |
134. | Jaume Sureda | Burgos-BH | |
135. | Carlos Verona | Movistar Team | |
136. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
137. | Ben O'connor | NTT Pro Cycling | 02:48 |
138. | Mulu Kinfe Hailemichael | Nippo Delko One Provence | 03:50 |
139. | Joel Nicolau | Caja Rural-Seguros RGA | 06:07 |
140. | Jon Agirre | Equipo Kern Pharma | |
141. | Francisco Galvan | Equipo Kern Pharma | |
142. | Benjamin Dyball | NTT Pro Cycling | |
143. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | |
144. | Alessandro Fedeli | Nippo Delko One Provence | 07:38 |
145. | Angel Fuentes | Burgos-BH | |
146. | Riccardo Verza | Kometa Xstra Cycling Team | |
147. | Enrique Sanz | Equipo Kern Pharma | 00:00 |
DNS | Andrés Camilo Ardila | UAE Team Emirates | |
DNS | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | |
DNS | Cristian Camilo Munoz | UAE Team Emirates |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Felix Grossschartne | Bora-hansgrohe | 7:35:59 |
2. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | 00:08 |
3. | Matteo Trentin | CCC Team | |
4. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | |
5. | Giacomo Nizzolo | NTT Pro Cycling | |
6. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
7. | Mikel Landa | Bahrain-McLaren | |
8. | George Bennett | Jumbo-Visma | |
9. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | |
10. | Richard Carapaz | Team Ineos | |
11. | Marco Canola | Gazprom-RusVelo | |
12. | Eddie Dunbar | Team Ineos | |
13. | Urko Berrade | Equipo Kern Pharma | |
14. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | |
15. | Arjen Livyns | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
16. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | |
17. | Víctor de La Parte | CCC Team | |
18. | David Gaudu | Groupama-FDJ | |
19. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | |
20. | David de La Cruz | UAE Team Emirates | |
21. | Enric Mas | Movistar Team | |
22. | Manuel Diaz José | Nippo Delko One Provence | |
23. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | |
24. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | |
25. | Remco Evenepoel | Deceuninck-Quick Step | |
26. | Jay Mccarthy | Bora-hansgrohe | |
27. | Damiano Caruso | Bahrain-McLaren | |
28. | Iván Ramiro Sosa | Team Ineos | |
29. | Oscar Rodriguez | Astana Pro Team | |
30. | Rubén Fernandez | Euskaltel-Euskadi | |
31. | Alex Aranburu | Astana Pro Team | |
32. | Ben Hermans | Israel Start-Up Nation | |
33. | Sergei Chernetski | Gazprom-RusVelo | 00:23 |
34. | Antonio Puppio | Kometa Xstra Cycling Team | |
35. | Eliot Lietaer | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
36. | Mikel Nieve | Mitchelton-Scott | |
37. | Rodrigo Contreras | Astana Pro Team | |
38. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | |
39. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 00:28 |
40. | Julen Irizar | Euskaltel-Euskadi | |
41. | Carlos Rodriguez | Team Ineos | |
42. | Timo Roosen | Jumbo-Visma | |
43. | Louis Meintjes | NTT Pro Cycling | |
44. | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA | |
45. | Gonzalo Serrano | Caja Rural-Seguros RGA | 00:38 |
46. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 00:48 |
47. | Baptiste Planckaert | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 00:53 |
48. | Biniam Ghirmay Hailu | Nippo Delko One Provence | 00:57 |
49. | Delio Fernandez | Nippo Delko One Provence | 00:59 |
50. | Andrea Bagioli | Deceuninck-Quick Step | |
51. | Ivan Rovny | Gazprom-RusVelo | 01:08 |
52. | Simone Velasco | Gazprom-RusVelo | 01:28 |
53. | Tom van Asbroeck | Israel Start-Up Nation | |
54. | Angel Madrazo | Burgos-BH | |
55. | Mauro Finetto | Nippo Delko One Provence | |
56. | Alessandro Fancellu | Kometa Xstra Cycling Team | |
57. | Roger Adria | Equipo Kern Pharma | |
58. | Cristián Rodriguez | Caja Rural-Seguros RGA | |
59. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | 01:32 |
60. | Eros Capecchi | Bahrain-McLaren | 01:33 |
61. | Pello Bilbao | Bahrain-McLaren | |
62. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | |
63. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | |
64. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 01:53 |
65. | Szymon Sajnok | CCC Team | 01:55 |
66. | Alex Edmondson | Mitchelton-Scott | |
67. | Patrick Bevin | CCC Team | |
68. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | 02:08 |
69. | Marco Haller | Bahrain-McLaren | 02:12 |
70. | Christian Knees | Team Ineos | 02:15 |
71. | Juan Pedro Lopez | Trek-Segafredo | 02:19 |
72. | Yuriy Natarov | Astana Pro Team | 03:09 |
73. | Daniel Alejandro Mendez | Equipo Kern Pharma | |
74. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | 03:12 |
75. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | |
76. | Aleksey Rybalkin | Gazprom-RusVelo | |
77. | Daniel Navarro | Israel Start-Up Nation | |
78. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | |
79. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | |
80. | Lucas Hamilton | Mitchelton-Scott | |
81. | Danilo Wyss | NTT Pro Cycling | 03:21 |
82. | Daniil Fominykh | Astana Pro Team | 03:23 |
83. | Filippo Ganna | Team Ineos | 03:29 |
84. | Laurens Huys | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
85. | Nikita Stalnov | Astana Pro Team | 03:31 |
86. | Willie Smit | Burgos-BH | 03:33 |
87. | Jelle Vanendert | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
88. | Mikel Aristi | Euskaltel-Euskadi | 03:45 |
89. | Heinrich Haussler | Bahrain-McLaren | 03:47 |
90. | Alejandro Osorio | Caja Rural-Seguros RGA | 03:53 |
91. | Riccardo Minali | Nippo Delko One Provence | 03:54 |
92. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | |
93. | Imanol Erviti | Movistar Team | 03:55 |
94. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 04:03 |
95. | Kamil Małecki | CCC Team | |
96. | Lionel Taminiaux | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 04:09 |
97. | Kamil Gradek | CCC Team | 04:32 |
98. | Lennard Hofstede | Jumbo-Visma | 04:38 |
99. | Juan Felipe Osorio | Burgos-BH | 04:59 |
100. | Max Walscheid | NTT Pro Cycling | 05:50 |
101. | Nikolay Cherkasov | Gazprom-RusVelo | 06:05 |
102. | Alessandro Fedeli | Nippo Delko One Provence | 07:46 |
103. | Juan José Lobato | Euskaltel-Euskadi | 08:21 |
104. | Jetse Bol | Burgos-BH | |
105. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | |
106. | Alejandro Ropero | Kometa Xstra Cycling Team | |
107. | Lluís Mas | Movistar Team | |
108. | Nic Dlamini | NTT Pro Cycling | |
109. | Enrique Sanz | Equipo Kern Pharma | |
110. | Marc Soler | Movistar Team | 08:24 |
111. | Sam Bennett | Deceuninck-Quick Step | 08:57 |
112. | Jon Agirre | Equipo Kern Pharma | 09:16 |
113. | Angel Fuentes | Burgos-BH | 09:33 |
114. | Márton Dina | Kometa Xstra Cycling Team | 10:48 |
115. | Ludovic Robeet | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
116. | Carlos Verona | Movistar Team | |
117. | Attila Valter | CCC Team | 10:51 |
118. | Davide Cimolai | Israel Start-Up Nation | 11:15 |
119. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | |
120. | Jon Irisarri | Caja Rural-Seguros RGA | |
121. | Txomin Juaristi | Euskaltel-Euskadi | |
122. | Gotzon Martin | Euskaltel-Euskadi | |
123. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | |
124. | Jaime Castrillo | Equipo Kern Pharma | |
125. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | |
126. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | |
127. | Mikel Bizkarra | Euskaltel-Euskadi | |
128. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | |
129. | Shane Archbold | Deceuninck-Quick Step | |
130. | Martin Laas | Bora-hansgrohe | 11:22 |
131. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | 12:10 |
132. | Emīls Liepins | Trek-Segafredo | 13:38 |
133. | Charlie Quarterman | Trek-Segafredo | 13:42 |
134. | Damiano Cima | Gazprom-RusVelo | |
135. | Antonio Garcia José | Kometa Xstra Cycling Team | |
136. | Zhandos Bizhigitov | Astana Pro Team | |
137. | Diego Pablo Sevilla | Kometa Xstra Cycling Team | |
138. | Jaume Sureda | Burgos-BH | |
139. | Riccardo Verza | Kometa Xstra Cycling Team | 14:03 |
140. | Ben O'connor | NTT Pro Cycling | |
141. | Joel Nicolau | Caja Rural-Seguros RGA | 14:28 |
142. | Francisco Galvan | Equipo Kern Pharma | 14:59 |
143. | Mulu Kinfe Hailemichael | Nippo Delko One Provence | 15:05 |
144. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | 17:22 |
145. | Benjamin Dyball | NTT Pro Cycling | |
146. | Mark Cavendish | Bahrain-McLaren | 18:52 |
147. | Finn Fisher-black | Jumbo-Visma | 20:59 |
Zapowiedź Ronde van Vlaanderen: drugiego w sezonie kolarskiego monumentu, wyścigu jednoczącego całą Flandrię i kolarskich kibiców na świecie.
Ekipa Canyon//SRAM przystępuje do Ronde van Vlaanderen z dużymi ambicjami. Czy Katarzyna Niewiadoma i Chloe Dygert włączą się do walki…
Lista nieoczywista na Ronde van Vlaanderen: czterech zawodników i dwie zawodniczki, na których warto zwrócić uwagę w Wyścigach Dookoła Flandrii.
Jak zmieniły się przygotowania Katarzyny Niewiadomej w roku 2024? Stuyven i Van Aert po operacjach. Wiadomości z czwartku, 28 marca.
Demi Vollering pożegna się z SD Worx-Protime. Zwycięstwa Benoita Cosnefroya i Marianny Vos. Wiadomości i wyniki ze środy, 27 marca.
Matteo Jorgenson po ataku na ostatnich kilometrach wygrał 78. edycję Dwars door Vlaanderen – A travers la Flandre.
Zobacz komentarze
Obejrzałem żeby zobaczyć reżim sanitarny. Lem i Orwell by tego nie wymyślili. Powiem tyle że to obraza godności człowieka. Żal mi kolarzy że się na to godzą.