Van Avermaet do Sieny, Trentin do Burgos, Mareczko do Turynu

Wszystkie drogi prowadzą do San Remo. Greg van Avermaet oraz Matteo Trentin do włoskiego monumentu (8 sierpnia) przygotowują się różnymi wyścigami, ale obaj chcą być przygotowani do walki o pierwszy monument dla zespołu CCC.

Polska ekipa na poziomie WorldTour przeżyje ostatnie miesiące, a zawodnicy zmotywowani są by w okrojonym przez pandemię sezonie zaprezentować swoje umiejętności przed podpisaniem nowych kontraktów lub by pomóc Jimowi Ochowiczowi w znalezieniu nowego sponsora.

Van Avermaet wznowi sezon 2020 na białych drogach Toskanii, na trasie Strade Bianche (1 sierpnia), natomiast Trentin dziś zaczyna Vuelta a Burgos (28 lipca – 1 sierpnia).

Strade Bianche to jeden z moich ulubionych wyścigów. Zawsze mi tu dobrze szło, więc z nadziejami podchodzę do tegorocznego startu. Czuję, że po obozie treningowym w Livigno jestem w odpowiednim miejscu. Okoliczności będą inne od tych znanych: upał będzie miał olbrzymie znaczenie. Mam nadzieję, że podołam

– zapowiedział mistrz olimpijski w komunikacie prasowym.

Belg wraz z kolegami odpowiedzialnymi za torowanie mu drogi w klasykach zakończył przygotowania na wysokości. Oprócz Strade Bianche w jego programie znalazła się pierwsza edycja wyścigu Gran Trittico Lombardo (3 sierpnia), gdzie rolę lidera podzieli z Alessandro De Marchim.

W przeszłości 35-latek siedmiokrotnie kończył zmagania w Sienie w pierwszej dziesiątce, w latach 2015 i 2017 stając na drugim stopniu podium.

Ekipa CCC Team pojedzie także w Mediolan-Turyn (5 sierpnia). Płaska tym razem trasa da pole do popisu Jakubowi Mareczce, którego wesprą zawodnicy ze składu na klasyki.

Trentin przed "Primaverą" pojedzie tylko w Vuelta a Burgos, na trasie której powinien znaleźć trzy okazje do walki o etapowe zwycięstwo.

Moje treningi przebiegły pomyślnie i myślę, że jestem w formie pozwalającej próbować walczyć o etapowe zwycięstwo. W Burgos mamy dobrą mieszankę etapów, co w kontekście przygotowań do sezonu będzie ważnym krokiem. Dobrze, że będziemy ścigali się przy upalnej pogodzie, to pozwoli nam przygotować się do Mediolan-San Remo

– zaznaczył Włoch.

Skład CCC Team na Vuelta a Burgos: Patrick Bevin, Víctor de la Parte, Kamil Gradek, Kamil Małecki, Szymon Sajnok, Matteo Trentin, Attila Valter.

Skład CCC Team na Strade Bianche: Alessandro De Marchi, Simon Geschke, Jonas Koch, Michael Schär, Greg Van Avermaet, Gijs Van Hoecke i Nathan Van Hooydonck.

Skład CCC Team na Gran Trittico Lombardo: Alessandro De Marchi, Jonas Koch, Pavel Kochetkov, Jakub Mareczko, Michael Schär, Greg Van Avermaet i Francisco Ventoso.

Skład CCC Team na Mediolan-Turyn: Alessandro De Marchi, Pavel Kochetkov, Jakub Mareczko, Michael Schär, Gijs Van Hoecke, Nathan Van Hooydonck i Francisco Ventoso.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: