Goldstein chory na Covid–19, przeciwciała w Groupama–FDJ

kolarze grupy Israel Start Up Nation

Omer Goldstein (Israel Start–Up Nation) zachorował na Covid–19, zaś w ekipie Groupama–FDJ dwóch kolarzy przeszło chorobę bezobjawowo.

23-letni Goldstein, u którego chorobę wykryto już w Hiszpanii, został wycofany ze składu ekipy na Vuelta a Burgos (28 lipca – 1 sierpnia). Przechodzi on chorobę bezobjawowo i został odizolowany od pozostałych członków zespołu.

Ekipa z Izraela zaleciła wszystkim, którzy znajdowali się w jego otoczeniu przejście dodatkowych testów na obecność wirusa SARS-Cov-2.

Pozostałe testy były negatywne, co udowadnia skuteczność kroków podjętych w celu przeciwdziałaniu zakażeniu. W gronie wysłanych na dodatkowe testy znajduje się kolarz Itamar Einhorn. Jest on jedynym, który miał bezpośredni kontakt z chorym kolegą przed przyjazdem do Burgos

– wyjaśniła ekipa w komunikacie prasowym.

Einhorn również został wycofany z Vuelta a Burgos i odesłany na kwarantannę. Wyniki badania RT-PCR na obecność wirusa w jego ciele są jeszcze nieznane.

fot. A.S.O./Fabien Boukla

Dziś rano, w rozmowie z "L'Equipe", lekarz grupy Groupama–FDJ, Jacky Maillot, potwierdził, że dwóch z jej kolarzy przeszło już Covid–19. Nie wymieniając nazwisk wyjawił, że pod koniec czerwca ekipa zleciła testy serologiczne, mające na celu wykrycie przeciwciał, u wszystkich członków ekipy. Obaj kolarze nie mieli w żadnym momencie objawów choroby.

Zgodnie z protokołem wprowadzonym przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI) przed powrotem wyścigów, obaj kolarze otrzymali już "paszporty odpornościowe". Zwalniają one z obowiązku przechodzenia dalszych testów na obecność choroby.

Maillot wyjaśnił również, że pomimo obecności przeciwciał zlecono obu kolarzom przejście kompleksowych badań kardiologicznych, aby ustalić, czy zostali stuprocentowo wyleczeni i czy istnieje ryzyko wystąpienia zapalenia mięśnia sercowego. Ten stan może doprowadzić do problemów kardiologicznych, a nawet zgonu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. Rafał

    28 lipca 2020, 17:45 o 17:45

    Spokojnie będą w kolejnych ekipach wymazywać kolarzy. NWO pełną gębą.

  2. Ocańa

    28 lipca 2020, 17:55 o 17:55

    nie ma objawów to znaczy że jest zdrowy.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: