Paweł Franczak trzeci w GP Kranj 2020

Paweł Franczak (Voster ATS Team) zajął trzecie miejsce w słoweńskim wyścigu GP Kranj (1.2).

28-latek na finiszu uległ tylko Holendrowi Olavowi Kooijowi (Jumbo-Visma Development Team) i Włochowi Filippo Fortinowi (Team Felbermayr - Simplon Wels).

To drugi dobry wynik kolarza z Nysy, wcześniej zapisał na koncie 5. lokatę w Pucharze MON (1.2).

To była bardzo ciekawa, kręta runda: góra-dół, z metą na półkilometrowym podjeździe. Obsada wyścigu według mnie była bardzo mocna i patrząc na listę startową wiedziałem, że o wygraną czy nawet miejsce na podium nie będzie dziś łatwo. Czułem się dość dobrze, a koledzy z drużyny dzielnie mnie osłaniali, abym mógł zafiniszować. Na ostatnim podjeździe pod metę ruszyłem dość wcześnie, ponieważ nie byłem za wysoko ustawiony

– tłumaczył Franczak w komunikacie prasowym zespołu.

Polaka w starciu z zawodnikami czeskich, austriackich i słoweńskich drużyn oraz młodzieżowym składem Jumbo-Visma wspierali Jakub Murias, Sylwester Janiszewski i Krzysztof Parma.

Myślałem, że będzie ciężko skończyć z dobrym wynikiem, ale wywalczyłem podium, z czego jestem ogromnie zadowolony. Nie jestem jeszcze na pewno w topowej formie i to czuć, ale wierzę, że ze startu na start moja forma będzie się poprawiać. Cieszy mnie ogólna postawa mojej ekipy - każdy z chłopaków wydaje się być solnym ogniwem zespołu, a to dla nas bardzo ważne

– dodał.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: