Gregor Muhlberger (Bora-hansgrohe), po wspinaczce do jeziora Bâlea, wygrał górski etap rumuńskiego wyścigu Sibiu Cycling Tour.
Austriak pokonał swojego rodaka i zespołowego kolegę Patricka Konrada, a podium uzupełnił Matteo Badilatti (Israel Start-Up Nation). Najlepszy z polaków Piotr Brożyna (Voster ATS Team) uplasował się na 6. pozycji.
Drugiego dnia rywalizacji w Siedmiogrodzie peleton zmierzył się z królewskim odcinkiem o długości 182 kilometrów. W pierwszej części etapu na zawodników czekały dwie górskie premie Poiana i Apoldu, a na finał rywalizacji zaplanowano wspinaczkę do jeziora Bâlea (25,2 km; 5,8%), która pojawia się na trasie rumuńskiej etapówki nieprzerwanie od pierwszej edycji w 2010 roku
Kilka kilometrów po starcie ucieczkę dnia uformowali: Paweł Bernas (Mazowsze Serce Polski), Wojciech Sykała (Voster ATS Team), Ivar Slik (A BLOC CT), Valere Thiebaud (Akros-Excelsior-Thomus), Filippo Ferronato (Cycling Team Friuli ASD) i Andrea Meucci (Amore Vita-Prodir).
Harcownicy początkowo wyrobili sobie nieco ponad 6 minut przewagi nad grupą zasadniczą. W peletonie sytuację kontrolowały zespoły: Bora-hansgrohe i Bike Aid, a bliżej mety do pogoni dołączyła się także formacja Israel Start-Up Nation.
Na finałowym podjeździe tempo zdecydowanie wzrosło. Peleton podzielił się małe grupki, a uciekinierzy pożegnali się z prowadzeniem. Po serii ataków kontakt z czołówką stracił Piotr Brożyna, a na czele pozostało czterech kolarzy: Patrick Konrad, Gregor Muhlberger, Matteo Badilatti i Remy Rochas.
Kolarze niemieckiej ekipy zaszachowali przeciwników. 5 kilometrów przed metą Konrad wykorzystał zryw Rochasa i odskoczył rywalom. Chwilę później do mistrza Austrii dołączył zespołowy kolega Muhlberger i choć Badilatti nie odpuszczał to stało się jasne, że na linii mety zobaczymy dublet Bory.
Na taktyczną naganę zasłużył Rochas, który niepotrzebnie zaatakował i przygotował grunt przeciwników. Zamiast walczyć o etapowy triumf Francuz zameldował się na czwartym miejscu.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | 4:52:11 |
2. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | |
3. | Matteo Badilatti | Israel Start-Up Nation | 00:16 |
4. | Rémy Rochas | Nippo Delko One Provence | 01:04 |
5. | Luca Wackermann | Vini Zabù-KTM | 01:41 |
6. | Piotr Brożyna | Voster ATS Team | 03:20 |
7. | Davide Rebellin | Meridiana Kamen Team | 04:18 |
8. | Erik Bergstrom Frisk | Bike Aid | 04:22 |
9. | Raul Colombo | Work Service Dynatek Vega | 04:26 |
10. | Karel Hnik | Elkov-Kasper | 04:30 |
11. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 05:12 |
12. | Petr Kelemen | CCC Development Team | |
13. | Robin Froidevaux | Akros-Excelsior-Thömus | 05:14 |
14. | Marco Tizza | Amore & Vita-Prodir | |
15. | Adne van Engelen | Bike Aid | |
16. | Lucas de Rossi | Nippo Delko One Provence | 05:34 |
17. | Michal Schlegel | Elkov-Kasper | 05:50 |
18. | Francjasco Manuel Bongiorno | Vini Zabù-KTM | 06:03 |
19. | Emanuel Piaskowy | Mazowsze Serce Polski | 06:21 |
20. | Antoine Debons | Akros-Excelsior-Thömus | 06:24 |
21. | Davide Bais | Cycling Team Friuli ASD | 06:29 |
22. | Luca Covili | Bardiani-CSF-Faizanè | 07:01 |
23. | Jan Barta | Elkov-Kasper | 07:06 |
24. | Piotr Pękala | CCC Development Team | 07:26 |
25. | Luca Raggio | D'Amico-UM Tools | 07:39 |
26. | Leonardo Tortomasi | Vini Zabù-KTM | 08:02 |
27. | Marek Rutkiewicz | Mazowsze Serce Polski | 08:22 |
28. | Johannes Adamietz | Team SKS Sauerland NRW | 08:34 |
29. | Matteo Busato | Vini Zabù-KTM | 08:42 |
30. | Federico Zurlo | Giotti Victoria | |
31. | Nikodemus Holler | Bike Aid | 08:57 |
32. | Marcin Budziński | Wibatech Merx | 09:42 |
33. | Dario Puccioni | Work Service Dynatek Vega | 09:45 |
34. | Anatoliy Budyak | Wibatech Merx | |
35. | Michał Podlaski | Mazowsze Serce Polski | 10:06 |
36. | Jeen de Jong | À BLOC CT | 10:27 |
37. | Szymon Tracz | CCC Development Team | 10:40 |
38. | Serghei Țvetcov | Rumunia | 11:18 |
39. | Antonio Zullo | Amore & Vita-Prodir | 11:22 |
40. | Michael Kukrle | Elkov-Kasper | 11:39 |
41. | Viktor Filutas | Giotti Victoria | 11:50 |
42. | Paolo Toto | Work Service Dynatek Vega | 12:28 |
43. | Tomasz Budziński | Wibatech Merx | 13:17 |
44. | Guy Sagiv | Israel Start-Up Nation | 13:35 |
45. | Adam Stachowiak | Voster ATS Team | 13:39 |
46. | Dominik Gorak | CCC Development Team | 14:34 |
47. | Gabriele Petrelli | Cycling Team Friuli ASD | |
48. | Michel Giesselmann | Team SKS Sauerland NRW | |
49. | Ramūnas Navardauskas | Nippo Delko One Provence | 14:39 |
50. | Ivan Martinelli | D'Amico-UM Tools | 15:13 |
51. | Meindert Weulink | À BLOC CT | 15:55 |
52. | Martin Nessler | Cycling Team Friuli ASD | |
53. | Daniel Turek | Israel Start-Up Nation | 16:16 |
54. | Kacper Walkowiak | CCC Development Team | |
55. | Adam Ťoupalik | Elkov-Kasper | 16:18 |
56. | Emil Dima | Giotti Victoria | 16:50 |
57. | Paweł Cieślik | Voster ATS Team | 17:02 |
58. | Maciej Paterski | Wibatech Merx | |
59. | Andrea Pietrobon | Cycling Team Friuli ASD | 17:14 |
60. | Stijn Appel | À BLOC CT | 18:26 |
61. | Hideto Nakane | Nippo Delko One Provence | 18:51 |
62. | Eduard-Michael Grosu | Nippo Delko One Provence | |
63. | Patryk Stosz | Voster ATS Team | |
64. | Antonio Santoro | Work Service Dynatek Vega | |
65. | Andrea Meucci | Amore & Vita-Prodir | 19:54 |
66. | Nicholas Rinaldi | D'Amico-UM Tools | 20:03 |
67. | Mateusz Grabis | Voster ATS Team | 20:07 |
68. | Emanuele Onesti | Giotti Victoria | 20:22 |
69. | Iuri Filosi | Bardiani-CSF-Faizanè | 20:34 |
70. | Adriaan Janssen | À BLOC CT | 22:58 |
71. | Andrea Guardini | Giotti Victoria | 23:01 |
72. | Szymon Krawczyk | CCC Development Team | |
73. | Mihkel Raim | Israel Start-Up Nation | 23:11 |
74. | Riccardo Marchesini | Amore & Vita-Prodir | 23:41 |
75. | Matteo Rotondi | Work Service Dynatek Vega | 23:43 |
76. | František Sisr | Elkov-Kasper | 23:52 |
77. | Wojciech Sykała | Voster ATS Team | 24:00 |
78. | Valère Thiebaud | Akros-Excelsior-Thömus | |
79. | Thomas Devaux | Akros-Excelsior-Thömus | |
80. | Paweł Bernas | Mazowsze Serce Polski | 25:08 |
81. | Simone Sano | Team Novak | 26:16 |
82. | Mel van der Veekens | À BLOC CT | 26:42 |
83. | Pascal Ackermann | Bora-hansgrohe | 28:44 |
84. | Andrei Cosmin Bidilici | Rumunia | |
85. | Matija Lojen | Meridiana Kamen Team | |
86. | Adi Narcis Marcu | Rumunia | |
87. | Andreas Schillinger | Bora-hansgrohe | |
88. | Rüdiger Selig | Bora-hansgrohe | |
89. | Per Munstermann | Team SKS Sauerland NRW | |
90. | Nicolas Nesi | D'Amico-UM Tools | |
91. | Jon Knolle | Team SKS Sauerland NRW | |
92. | Adrian Banaszek | Mazowsze Serce Polski | |
93. | Valter Ghigino | D'Amico-UM Tools | |
94. | Daniel Crista | Rumunia | |
95. | Yegor Dementyev | Team Novak | |
96. | Lars Kulbe | Team SKS Sauerland NRW | |
97. | Simone Bevilacqua | Vini Zabù-KTM | |
98. | Balázs Rozsa | Team Novak | |
99. | Antonio Barac | Meridiana Kamen Team | |
100. | Dušan Kalaba | Meridiana Kamen Team | |
101. | Andras Szentpeteri | Team Novak | |
102. | Johannes Hodapp | Team SKS Sauerland NRW | |
103. | Federico Burchio | Work Service Dynatek Vega | |
104. | Rudy Barbier | Israel Start-Up Nation | |
105. | Julien Trarieux | Nippo Delko One Provence | |
106. | Riccardo Stacchiotti | Vini Zabù-KTM | |
107. | Ivar Slik | À BLOC CT | |
108. | Manuel Zobrist | Akros-Excelsior-Thömus | |
109. | Michael Schwarzmann | Bora-hansgrohe | |
110. | Matthias Brandle | Israel Start-Up Nation | 29:11 |
111. | Davide Appollonio | Amore & Vita-Prodir | 31:58 |
112. | Charly Petelin | Amore & Vita-Prodir | |
113. | Valentin Plesea | Rumunia | 32:38 |
114. | Ciprian Jitaru | Giotti Victoria | |
115. | Karol Kuklewicz | Wibatech Merx | 33:20 |
116. | Remi Capron | Akros-Excelsior-Thömus | 34:05 |
117. | Filippo Ferronato | Cycling Team Friuli ASD | 35:00 |
118. | Iustin-Ioan Vaidian | Rumunia | 35:18 |
119. | Nicolas Dalla Valle | Bardiani-CSF-Faizanè | 38:58 |
120. | Matteo Pelucchi | Bardiani-CSF-Faizanè | |
121. | Paweł Szostka | Wibatech Merx | |
122. | Michael Bresciani | D'Amico-UM Tools | 43:08 |
123. | Lucas Carstensen | Bike Aid | 45:45 |
124. | Justin Wolf | Bike Aid | |
125. | Matthias Schnapka | Bike Aid | 1:04:04 |
126. | Lorenzo Marenzi | Meridiana Kamen Team | 1:04:19 |
DNF | Carol Eduard Novak | Team Novak | |
DNS | Adrian Kurek | Mazowsze Serce Polski |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 4:55:54 |
2. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | 00:03 |
3. | Matteo Badilatti | Israel Start-Up Nation | 00:53 |
4. | Rémy Rochas | Nippo Delko One Provence | 01:20 |
5. | Luca Wackermann | Vini Zabù-KTM | 02:40 |
6. | Piotr Brożyna | Voster ATS Team | 03:38 |
7. | Erik Bergstrom Frisk | Bike Aid | 04:40 |
8. | Davide Rebellin | Meridiana Kamen Team | |
9. | Karel Hnik | Elkov-Kasper | 04:45 |
10. | Raul Colombo | Work Service Dynatek Vega | 05:10 |
11. | Petr Kelemen | CCC Development Team | 05:21 |
12. | Robin Froidevaux | Akros-Excelsior-Thömus | 05:28 |
13. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 05:39 |
14. | Marco Tizza | Amore & Vita-Prodir | 05:40 |
15. | Adne van Engelen | Bike Aid | 05:43 |
16. | Lucas de Rossi | Nippo Delko One Provence | 05:46 |
17. | Emanuel Piaskowy | Mazowsze Serce Polski | 06:30 |
18. | Michal Schlegel | Elkov-Kasper | 06:32 |
19. | Francjasco Manuel Bongiorno | Vini Zabù-KTM | 06:37 |
20. | Davide Bais | Cycling Team Friuli ASD | 06:41 |
21. | Antoine Debons | Akros-Excelsior-Thömus | 07:05 |
22. | Luca Covili | Bardiani-CSF-Faizanè | 07:22 |
23. | Jan Barta | Elkov-Kasper | 07:42 |
24. | Piotr Pękala | CCC Development Team | 08:17 |
25. | Luca Raggio | D'Amico-UM Tools | 08:27 |
26. | Nikodemus Holler | Bike Aid | 08:48 |
27. | Leonardo Tortomasi | Vini Zabù-KTM | 08:49 |
28. | Federico Zurlo | Giotti Victoria | 09:00 |
29. | Marek Rutkiewicz | Mazowsze Serce Polski | 09:16 |
30. | Johannes Adamietz | Team SKS Sauerland NRW | 09:18 |
31. | Matteo Busato | Vini Zabù-KTM | 09:19 |
32. | Marcin Budziński | Wibatech Merx | 10:12 |
33. | Anatoliy Budyak | Wibatech Merx | 10:16 |
34. | Dario Puccioni | Work Service Dynatek Vega | 10:20 |
35. | Michał Podlaski | Mazowsze Serce Polski | 11:01 |
36. | Jeen de Jong | À BLOC CT | 11:03 |
37. | Szymon Tracz | CCC Development Team | 11:31 |
38. | Serghei Țvetcov | Rumunia | 11:34 |
39. | Michael Kukrle | Elkov-Kasper | 11:59 |
40. | Antonio Zullo | Amore & Vita-Prodir | 12:11 |
41. | Paolo Toto | Work Service Dynatek Vega | 13:09 |
42. | Viktor Filutas | Giotti Victoria | 13:14 |
43. | Tomasz Budziński | Wibatech Merx | 13:59 |
44. | Adam Stachowiak | Voster ATS Team | 14:33 |
45. | Ramūnas Navardauskas | Nippo Delko One Provence | 14:58 |
46. | Guy Sagiv | Israel Start-Up Nation | 15:25 |
47. | Dominik Gorak | CCC Development Team | 15:28 |
48. | Michel Giesselmann | Team SKS Sauerland NRW | 15:29 |
49. | Gabriele Petrelli | Cycling Team Friuli ASD | 15:40 |
50. | Ivan Martinelli | D'Amico-UM Tools | 16:02 |
51. | Kacper Walkowiak | CCC Development Team | 16:09 |
52. | Adam Ťoupalik | Elkov-Kasper | 16:14 |
53. | Meindert Weulink | À BLOC CT | 16:16 |
54. | Daniel Turek | Israel Start-Up Nation | 17:08 |
55. | Maciej Paterski | Wibatech Merx | 17:09 |
56. | Martin Nessler | Cycling Team Friuli ASD | 17:19 |
57. | Emil Dima | Giotti Victoria | 17:24 |
58. | Paweł Cieślik | Voster ATS Team | 17:38 |
59. | Andrea Pietrobon | Cycling Team Friuli ASD | 17:41 |
60. | Stijn Appel | À BLOC CT | 18:53 |
61. | Patryk Stosz | Voster ATS Team | 18:54 |
62. | Eduard-Michael Grosu | Nippo Delko One Provence | 19:00 |
63. | Hideto Nakane | Nippo Delko One Provence | 19:12 |
64. | Antonio Santoro | Work Service Dynatek Vega | 19:54 |
65. | Andrea Meucci | Amore & Vita-Prodir | 20:12 |
66. | Mateusz Grabis | Voster ATS Team | 20:50 |
67. | Emanuele Onesti | Giotti Victoria | 20:57 |
68. | Iuri Filosi | Bardiani-CSF-Faizanè | 21:01 |
69. | Nicholas Rinaldi | D'Amico-UM Tools | 21:07 |
70. | Szymon Krawczyk | CCC Development Team | 23:09 |
71. | Adriaan Janssen | À BLOC CT | 23:16 |
72. | Matteo Rotondi | Work Service Dynatek Vega | 23:43 |
73. | Andrea Guardini | Giotti Victoria | 23:49 |
74. | Wojciech Sykała | Voster ATS Team | 23:54 |
75. | František Sisr | Elkov-Kasper | 24:14 |
76. | Mihkel Raim | Israel Start-Up Nation | 24:15 |
77. | Riccardo Marchesini | Amore & Vita-Prodir | 24:30 |
78. | Valère Thiebaud | Akros-Excelsior-Thömus | 24:37 |
79. | Thomas Devaux | Akros-Excelsior-Thömus | 24:42 |
80. | Paweł Bernas | Mazowsze Serce Polski | 25:28 |
81. | Simone Sano | Team Novak | 26:41 |
82. | Mel van der Veekens | À BLOC CT | 26:53 |
83. | Jon Knolle | Team SKS Sauerland NRW | 28:45 |
84. | Rudy Barbier | Israel Start-Up Nation | 28:48 |
85. | Manuel Zobrist | Akros-Excelsior-Thömus | 28:51 |
86. | Riccardo Stacchiotti | Vini Zabù-KTM | 28:52 |
87. | Valter Ghigino | D'Amico-UM Tools | 28:53 |
88. | Simone Bevilacqua | Vini Zabù-KTM | 28:58 |
89. | Dušan Kalaba | Meridiana Kamen Team | 29:06 |
90. | Adrian Banaszek | Mazowsze Serce Polski | 29:09 |
91. | Per Munstermann | Team SKS Sauerland NRW | 29:12 |
92. | Daniel Crista | Rumunia | 29:14 |
93. | Yegor Dementyev | Team Novak | 29:15 |
94. | Lars Kulbe | Team SKS Sauerland NRW | 29:16 |
95. | Andreas Schillinger | Bora-hansgrohe | 29:17 |
96. | Matthias Brandle | Israel Start-Up Nation | 29:18 |
97. | Rüdiger Selig | Bora-hansgrohe | 29:20 |
98. | Antonio Barac | Meridiana Kamen Team | 29:21 |
99. | Adi Narcis Marcu | Rumunia | 29:24 |
100. | Nicolas Nesi | D'Amico-UM Tools | 29:26 |
101. | Andras Szentpeteri | Team Novak | |
102. | Johannes Hodapp | Team SKS Sauerland NRW | 29:31 |
103. | Michael Schwarzmann | Bora-hansgrohe | 29:47 |
104. | Balázs Rozsa | Team Novak | 29:50 |
105. | Federico Burchio | Work Service Dynatek Vega | |
106. | Pascal Ackermann | Bora-hansgrohe | 30:03 |
107. | Ivar Slik | À BLOC CT | 30:18 |
108. | Matija Lojen | Meridiana Kamen Team | 30:37 |
109. | Julien Trarieux | Nippo Delko One Provence | 30:56 |
110. | Andrei Cosmin Bidilici | Rumunia | 32:01 |
111. | Davide Appollonio | Amore & Vita-Prodir | 32:28 |
112. | Charly Petelin | Amore & Vita-Prodir | 32:32 |
113. | Ciprian Jitaru | Giotti Victoria | 33:08 |
114. | Karol Kuklewicz | Wibatech Merx | 33:27 |
115. | Remi Capron | Akros-Excelsior-Thömus | 34:56 |
116. | Valentin Plesea | Rumunia | 35:01 |
117. | Iustin-Ioan Vaidian | Rumunia | 35:22 |
118. | Filippo Ferronato | Cycling Team Friuli ASD | 35:52 |
119. | Nicolas Dalla Valle | Bardiani-CSF-Faizanè | 39:10 |
120. | Paweł Szostka | Wibatech Merx | 39:14 |
121. | Matteo Pelucchi | Bardiani-CSF-Faizanè | 40:36 |
122. | Justin Wolf | Bike Aid | 46:00 |
123. | Michael Bresciani | D'Amico-UM Tools | 46:25 |
124. | Lucas Carstensen | Bike Aid | 46:40 |
125. | Matthias Schnapka | Bike Aid | 1:04:52 |
126. | Lorenzo Marenzi | Meridiana Kamen Team | 1:05:07 |