Mistrzyni świata Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott) wygrała w hiszpańskim miasteczku Lekunberri wyścig Emakumeen Nafarroako Klasikoa.
Druga na mecie zameldowała się Hiszpanka Mavi Garcia (Alé BTC Ljubljana). Podium uzupełniła Anna van der Breggen (Boels Dolmans).
Druga edycja klasyku rozgrywanego na szosach Nawarry oferowała szansę sprawdzenia się góralkom. 118-kilometrową trasę znaczyło sześć wspinaczek, w tym Ultzurrun (8,5 km, 5%), Etxauri (6,6 km, 6,6%), Guembe (5,7 m, 5,6%) oraz Zuarrarrate (6,3 km, 5,1%), a ze szczytu tej ostatniej do mety pozostawało 8,5 kilometra.
Wyścig wystartował bez zespołu CCC-Liv, który wycofał się w ostatniej chwili, tłumacząc to brakiem gwarancji bezpieczeństwa i poddając w wątpliwość czy wszystkie startujące przeszły badania na koronawirusa. Organizatorzy przed startem potwierdzili, że do peletonu dopuścili tylko ekipy, które były w stanie przedstawić wyniki testów. Tym samym do zawodów nie przystąpiły także ekipy Bizkaia-Durango, Sopela Women’s Team i Massi Tactic.
🚴♀️ 𝐖𝐨𝐦𝐞𝐧𝐬 𝐄𝐥𝐢𝐭𝐞 𝐂𝐥𝐚𝐬𝐬𝐢𝐜𝐬
🚩 La corredora Van Vleuten, campeona del mundo de ruta, ganadora de esta primera prueba. pic.twitter.com/vLkfXT03sx
— Vuelta Ciclista a Navarra (@Vuelta_Navarra) July 23, 2020
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Annemiek van Vleuten | Mitchelton-Scott | 3:32:51 |
2. | Mavi Garcia | Alé BTC Ljubljana | 00:18 |
3. | Anna van der Breggen | Boels-Dolmans Cycling Team | 00:27 |
4. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo Women | 00:48 |
5. | Erica Magnaldi | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 00:50 |
6. | Clara Koppenburg | Equipe Paule Ka | 00:55 |
7. | Ella Harris | Canyon SRAM Racing | 03:01 |
8. | Eider Merino | Movistar Team | 05:14 |
9. | Elizabeth Deignan | Trek-Segafredo Women | 06:03 |
10. | Amanda Spratt | Mitchelton-Scott | |
11. | Cecilie Uttrup Ludwig | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 06:50 |
12. | Eugenia Bujak | Alé BTC Ljubljana | |
13. | Ellen van Dijk | Trek-Segafredo Women | |
14. | Nikola Noskova | Equipe Paule Ka | |
15. | Ane Santesteban | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 08:23 |
16. | Marta Cavalli | Valcar-Travel & Service | |
17. | Niamh Fisher-black | Equipe Paule Ka | |
18. | Katrine Aalerud | Movistar Team | |
19. | Alena Amialiusik | Canyon SRAM Racing | |
20. | Omer Shapira | Canyon SRAM Racing | |
21. | Elise Chabbey | Equipe Paule Ka | |
22. | Karol-Ann Canuel | Boels-Dolmans Cycling Team | |
23. | Elena Cecchini | Canyon SRAM Racing | 13:17 |
24. | Lucy Kennedy | Mitchelton-Scott | |
25. | Audrey Cordon-ragot | Trek-Segafredo Women | |
26. | Evita Muzic | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
27. | Marta Bastianelli | Alé BTC Ljubljana | |
28. | Tayler Wiles | Trek-Segafredo Women | |
29. | Eugénie Duval | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
30. | Elena Pirrone | Valcar-Travel & Service | |
31. | Kata Blanka Vas | Doltcini-Van Eyck Sport | |
32. | Urša Pintar | Alé BTC Ljubljana | |
33. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | |
34. | Ilaria Sanguineti | Valcar-Travel & Service | |
35. | Lucinda Brand | Trek-Segafredo Women | - |