Sibiu Cycling Tour traci Androni i Gazprom

logo Sibiu Cycling Tour

Kolejne drużyny odpuszczają Sibiu Cycling Tour (2.1). Z rozpoczynającego się w ten czwartek wyścigu zrezygnowały Androni Giocattoli-Sidermec i Gazprom-RusVelo.

Sytuacja epidemiczna w Rumunii pogarsza się z dnia na dzień, co przekonało do pozostania w domu kolarzy Androni. Włoska ekipa w ostatnich latach święciła sukcesy w Transylwanii, wyścig dla niej kolejno wygrali Egan Bernal, Ivan Sosa i Kevin Reza.

Wcześniej ze startu w Sibiu Tour zrezygnowały belgijska grupa Alpecin-Fenix i austriacka Felbermayr-Simplon Wels.

W przypadku Gazprom-Rusvelo sytuacja jest trochę inna. Zespół z Rosji musi zapomnieć o wyścigu, gdyż to obywatele Rosji, w związku z pandemią, mają zakaz przekraczania granicy Rumunii.

Na starcie oczekiwane jest 25 formacji w tym 4 nasze ekipy kontynentalne Voster ATS Team i Wibatech Merx, CCC Development Team i Mazowsze Serce Polski.

Organizator 10. Sibiu Tour zapowiedział przestrzeganie procedur antycovidowych zapisanych w protokole UCI, łącznie z wymogiem przedstawienia negatywnego testu na SARS-CoV-2 od wszystkich osób biorących udział w czterodniowym wyścigu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Rafał

    20 lipca 2020, 21:12 o 21:12

    NWO pełną gębą!

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: