Puchar Ministra Obrony Narodowej 2020. Triumf Felixa Grossa

Felix Gross z narodowej reprezentacji Niemiec triumfował na mecie 59. edycji wyścigu o Puchar Ministra Obrony Narodowej.

W sprinterskiej końcówce Gross pewnie pokonał Markusa Pajura (TARTU2024/balticchaincycling.com), a miejsca na podium dopełnił Stanisław Aniołkowski (CCC Development Team).

Tegoroczna odsłona Pucharu MON rozgrywana była dzień po zakończeniu wyścigu Dookoła Mazowsza. Z tego względu na starcie w Gołaszach-Puszczy stanęła większość uczestników mazowieckiej etapówki. Swój udział w niedzielnym klasyku potwierdziło 17 zespołów w 6-osobowych składach.

Puchar Ministra Obrony Narodowej jest wyścigiem "pod sprinterów". Niezbyt wymagająca pod względem przewyższeń trasa sprzyja zawodnikom szybkim, którzy to najczęściej między sobą rozgrywają finisz i decydują o ostatecznym podium.

Tym razem nie było inaczej. Pomimo podejmowanych prób ucieczek żaden z harcowników nie zdołał zbudować przewagi umożliwiającej zakończenie akcji powodzeniem. Na finiszu walczyli więc sprinterzy, a najszybszy tym razem okazał się Felix Gross z Reprezentacji Niemiec.

Wyniki Pucharu Ministra Obrony Narodowej (1.2), Gołasze-Puszcza – Wysokie Mazowieckie (149 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Felix GrossNiemcy3:03:28
2.Markus PajurTartu 2024-Balticchaincycling.com
3.Stanisław AniolkowskiCCC Development Team
4.Leon RohdeNiemcy
5.Paweł FranczakVoster ATS Team
6.Bartosz RudykWibatech Merx
7.Patryk StoszVoster ATS Team
8.Daniel BaborTufo-Pardus Prostějov
9.Colin HeiderscheidLeopard Pro Cycling
10.Tomas BartaTufo-Pardus Prostějov
11.Alan BanaszekMazowsze Serce Polski
12.Ben PerryIzrael Cycling Academy
13.Lukáš KubisDukla Banska Bystrica
14.Patrick HallerLeopard Pro Cycling
15.Lahav DavidzonIzrael Cycling Academy
16.Rokas KmieliauskasKlaipeda Cycling Team
17.Ukko Iisakki PeltonenTartu 2024-Balticchaincycling.com
18.Adam FoltanTopforex Lapierre Pro Cycling Team
19.Andrej LiskaSłowacja
20.Pauls RubenisTartu 2024-Balticchaincycling.com
21.Simon NagySłowacja
22.Richard ComaSłowacja
23.Adam KuśTC Chrobry Scott Głogów
24.Piotr MierzyńskiTC Chrobry Scott Głogów
25.Maciej PaterskiWibatech Merx
26.Adam NocenPolska
27.Freddy OvettIzrael Cycling Academy
28.Marek GajdulaTopforex Lapierre Pro Cycling Team
29.Karel TyrpeklTufo-Pardus Prostějov
30.Jan MaasLeopard Pro Cycling00:10
31.Miguel HeidemannLeopard Pro Cycling
32.Samuel OrosSłowacja
33.Patrik TyborDukla Banska Bystrica
34.Mateusz GrabisVoster ATS Team
35.Szymon RekitaLeopard Pro Cycling
36.Misch LeyderLeopard Pro Cycling
37.Michał PodlaskiMazowsze Serce Polski
38.Adam ZuberMazowsze Serce Polski
39.Antonin KostihaArbo Bundesteam
40.Dominik GorakCCC Development Team
41.Piotr PękalaCCC Development Team
42.Pawel SzostkaWibatech Merx
43.Henri TreimuthTartu 2024-Balticchaincycling.com
44.Tobiasz PawlakMazowsze Serce Polski00:22
45.Stefan SolknerArbo Bundesteam
46.Matej BlaskoTopforex Lapierre Pro Cycling Team
47.Dawid BurczakPolska
48.Paul HopfgartnerArbo Bundesteam
49.Daniel TurekIzrael Cycling Academy
50.Daniels KazisTartu 2024-Balticchaincycling.com
51.Filip ŘehaTufo-Pardus Prostějov
52.Justas BeniusisKlaipeda Cycling Team
53.Marcin ZarębskiTC Chrobry Scott Głogów
54.Tomasz BudzińskiWibatech Merx
55.Krzysztof DominPolska
56.Karol KuklewiczWibatech Merx
57.Patryk GierackiTC Chrobry Scott Głogów
58.Marcin ZarębskiTC Chrobry Scott Głogów
59.Norbert BanaszekMazowsze Serce Polski
60.Damian PapierskiCCC Development Team
61.Pavol RovderDukla Banska Bystrica00:37
62.Gediminas BagdonasKlaipeda Cycling Team00:40
63.Paweł CieślikVoster ATS Team00:47
64.Martin ChrenDukla Banska Bystrica
65.Michal JaskotCCC Development Team
66.Philipp LangArbo Bundesteam
67.Anton LivintsevTartu 2024-Balticchaincycling.com
68.Krzysztof ParmaVoster ATS Team00:56
69.Marek CaneckyDukla Banska Bystrica01:13
70.Mantas JanuskeviciusKlaipeda Cycling Team01:18
71.Jasper FrahmNiemcy01:22
72.Aristidas KelmelisKlaipeda Cycling Team01:31
73.René SmekalTufo-Pardus Prostějov02:18
74.Jozef MankPolska
75.Peter OchsenhoferArbo Bundesteam
76.Theo ReinhardtNiemcy
77.Jiří PetrusTopforex Lapierre Pro Cycling Team
78.Ján Andrej CullyDukla Banska Bystrica02:41
79.Richard HabermannTopforex Lapierre Pro Cycling Team
80.Lukasz MichalskiTC Chrobry Scott Głogów
81.Carson MilesIzrael Cycling Academy
82.Robin PlamondonIzrael Cycling Academy
83.Piotr BrożynaVoster ATS Team02:55
84.Jakub KaczmarekMazowsze Serce Polski
85.Michał GałkaCCC Development Team03:01
86.Fabian StockmeyerArbo Bundesteam

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: