Dookoła Mazowsza 2020: etap 4. Michael Kukrle zwycięzcą wyścigu

Michael Kukrle (Elkov-Kasper) został zwycięzcą 63. wyścigu Dookoła Mazowsza. Ostatni etap w Kozienicach padł łupem Felixa Grossa (Reprezentacja Niemiec).

21-letni Niemiec zapisał tym samym drugi sukces etapowy w tegorocznej edycji wyścigu. Na mecie wyprzedził on Włocha Filippo Fortina (Teaam Felbermayr Simplon Wels) oraz Sylwestra Janiszewskiego (Voster ATS Team).

W klasyfikacji generalnej triumfował za to Czech Michael Kurkle, który koszulkę dzierżył od wczorajszego zwycięstwa etapowego. Podium dopełnili jego rodak Daniel Turek (Israel Cycling Academy) oraz Paweł Bernas (Mazowsze Serce Polski).

Dla 25-letniego Czecha to druga wygrana w karierze etapówka: wcześniej wygrał Około Jiznich Cech (2018). Na koncie ma także drugą lokatę w węgierskiej etapówce Gemenc Grand Prix (2018), etap Czech Cycling Tour (2018) oraz podium tegoż wyścigu rok później. W Polsce pokazywał się też jako orlik, w 2015 roku zdobył koszulkę najlepszego górala Karpackiego Wyścigu Kurierów.

Ostatni odcinek napędzała ucieczka w składzie Jasper Frahm (Reprezentacja Niemiec), Miguel Heidemann (Leopard Pro Cycling) i Szymon Krawczyk (CCC Development Team), która po 100 kilometrach zdobyła niespełna 3 minuty przewagi. Grupka nie uzyskała aprobaty peletonu, a etap skończył się finiszem z grupy.

Gros triumfował po raz drugi, co pozwoliło mu zabezpieczyć miejsce w czołówce, ale nie wystarczyło na podium.