Roger de Vlaeminck: "Remco Evenepoel musi przejść przez przełaje"

Remco Evenepoel

Roger de Vlaeminck namawia Remco Evenepoela do startów w wyścigach przełajowych. Zwycięzca wszystkich pięciu monumentów, uważa że pomogło by to młodemu Belgowi w karierze szosowej.

W rozmowie z "Knack" 72-letni De Vlaeminck powołał się na przykłady Mathieu van der Poela i Wouta van Aerta, a także starszego pokolenia.

Przełaje mają poważną przewagę nad resztą. Każdy kolarz szosowy powinien przynajmniej pięć lub sześć razy doświadczyć wyścigu przełajowego, najlepiej ciężkich, uznanych imprez jak w Zonhoven lub w Overijse. Idealnych do przepalenia płuc.

Na nieutwardzonych drogach zyskuje się też na technice jazdy.

W całej mojej karierze nigdy nie upadłem, a nauki pobierałem w kolarstwie przełajowym. Bohaterowie sprzed lat o tym wiedzieli. Eddy Merckx też startował w przełajach, podobnie jak Frans Verbeeck i Walter Godefroot. Nie ma lepszego sposobu na przetrwanie zimy

– zachęca kolarski weteran.

De Vlaeminck uważa, że 20-letni Evenepoel nie jest za młody, aby już tej jesieni wygrać Giro d'Italia.

W jeździe na czas bije najlepszy, ale czy pokona góry? Z pewnością nie jest zbyt młody na zwycięstwo. Nigdy nie należy patrzeć w metrykę. Trzeba być dobrym w tym co się robi. Trzeba być Messim kolarstwa.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: