Nairo Quintana wraca do treningów

Nairo Quintana wrócił na rower po incydencie drogowym, w który zaplątał się 3 lipca.

W trakcie treningu w rodzinnych stronach Kolumbijczyk został zaczepiony lusterkiem przez samochód, który nieudolnie próbował go wyprzedzić. Quintana zaliczył bliskie spotkanie z podłożem, ale w filmiku opublikowanym na portalu społecznościowym zapewnił kibiców, że czuje się dobrze.

Mimo, że zespół Arkea-Samsic poinformował, że zawodnika czeka dwutygodniowy rozbrat z rowerem by nie obciążyć kolana.

Quintana powrócił na rower już w sobotę, czyli osiem dni po feralnym wydarzeniu. Strona "Ciclismo Internacional" opublikowała wideo, na którym "El Condor" trenuje wraz z zespołowym kolegą Winnerem Anaconą i lokalnym zawodnikiem Jose Leonelem Díazem, autorem nagrania.

W drugiej połowie lipca 30-latek, wraz z innymi kolumbijskimi kolarzami, ma udać się do Europy wyczarterowanym samolotem. Pozwoli to ominąć restrykcje dotyczące podróży, które obowiązują w kraju kawy na skutek pandemii wirusa SARS-Cov-2.

Nie wiadomo czy zgodnie z wcześniejszym planem Quintana powróci do ścigania podczas Vuelta a Burgos (28 lipca – 1 sierpnia). Kolumbijczyk z pewnością wystartuje w mocno obsadzonych wyścigach we Francji: Tour de l'Ain (7-9 sierpnia) i Criterium du Dauphine (12-16 sierpnia), gdzie będzie mógł sprawdzić formę przed Tour de France (29 sierpnia – 20 września).

Quintana w tym roku okazał się najlepszy na trasie dwóch mniejszych francuskich etapówek: Tour de La Provence i Tour des Alpes Maritimes et du Var, a także triumfował na etapie wyścigu Paryż-Nicea na królewskim etapie z metą na La Colmiane. Pandemia koronawirusa zastopowała szarże Kolumbijczyka, który w nowych barwach odzyskał wigor i głód ścigania.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: