Israel Start-Up Nation konsoliduje zespól

kolarze grupy Israel Start Up Nation

Jenthe Biermans, Alexander Cataford oraz Rick Zabel przedłużyli kontrakty z zespołem Israel Start-Up Nation.

Trójka podpisała trzyletnie umowy. Dla 26-letniego Zabela i 24-letniego Biermansa to prolongaty ledwo rozpoczętych umów: dwójka w barwach ekipy z Izraela zaczęła ścigać się w styczniu tego roku.

Zabel kontrakt miał poprzednio na rok, a w barwach izraelskiej ekipy startował tylko kilka razy przed przerwą wywołaną pandemią. Niemiecki sprinter, którego w tym roku czeka ożenek i powitanie na świecie pierwszego potomka, będzie miał okazję wyrosnąć na lidera ekipy w sprintach.

Grupa prowadzona przez Kjella Carlströma w swoich szeregach ma także doświadczonego Andre Greipela, świetnie radzącego sobie Rudy'ego Barbiera, jak również szybkich Davide Cimolai, Travisa McCabe'a oraz Normana Vahtrę. Zabel w tym gronie dostanie szansę, ale o bycie numerem jeden będzie musiał walczyć.

Biermans, którego celem będą klasyki, póki co uczy się od starszych kolegów, a póki co przejechał Giro d'Italia (2019), co pomóc mu ma wskoczyć na wyższe obroty. Po dwóch drugich miejscach w młodzieżowym Paryż-Roubaix (2015 i 2016) ekipa wierzy, że będzie w stanie powalczyć o wyniki na brukach północy.

26-letni Cataford w barwach ekipy z Izraela póki co nie notował wyników, aczkolwiek jego celem jest rozwój w roli pomocnika na trasach wyścigów etapowych.

Wcześniej nową umowę z izraelskim zespołem podpisał Austria Matthias Brändle, natomiast grupa pozyskała już Chrisa Froome'a. Brytyjczyk w przyszłym roku chce wygrać Tour de France, co właścicieli ekipy zmusi do zakupów na rynku transferowym pod kątem wspomagania utytułowanego zawodnika.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: