Dwa Grand Toury Zakarina, Van Avermaet głodny klasyków

Ilnur Zakarin na Tour de France i Vuelta a Espana, Greg van Avermaet i Matteo Trentin podzielą klasyki. Ekipa CCC Team potwierdziła kalendarz startów na skrócony sezon 2020.

Zespół CCC sezon 2020 wznowi pod koniec lipca w Hiszpanii. Ekipa na skrócony okres ścigania zaplanowała 130 dni startowych, skład dzieląc na trzy grupy.

Do Vuelta a Burgos pozostały dwa tygodnie, finalizujemy więc przygotowania. 16 zawodników trenuje obecnie a wysokości w Livigno. Zbudowaliśmy kalendarz tak aby zmaksymalizować liczbę dni startowych we wczesnej fazie sezonu, aby dać szansę wszystkim zawodnikom by wrócili jak najszybciej na start

– tłumaczył w oficjalnym komunikacie Steve Bauer, manager ds. sportowych zespołu.

Na trasie Vuelta a Burgos zespół poprowadzi Matteo Trentin, natomiast na Strade Bianche (1 sierpnia) liderem będzie Greg van Avermaet. Ilnur Zakarin za to pojedzie w Tour de Pologne (5-9 sierpnia).

Włoch i Belg poprowadzą zespół na trasie Mediolan-San Remo (8 sierpnia), a potem siły połączą też na trasach Tour de Wallonie (16-19 sierpnia) i Bretagne Classic (25 sierpnia).

Mimo zmian w kalendarzu, moje cele nie zmieniły się, pozostaję skupiony na klasykach i Tour de France. Wystartuję w Strade Bianche, które mam nadzieję wygrać, a następne zaliczę włoski blok wyścigów, potem Tour de Wallonie i Bretagne Classic. Te wyścigi powinny dobrze przygotować mnie do startu w Tour de France

– zapowiedział mistrz olimpijski.

Po Tourze zwrócę się u klasykom: Liege-Bastogne-Liege, Gandawa-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen i Paryż-Roubaix są w moim programie. Nie ma dla mnie znaczenie kiedy odbędą się klasyki, wiem, że będę tak samo głodny zwycięstw w październiku

– zapowiedział.

Trójka jest w 14-osobowym szerokim składzie na Tour de France. Do Francji pojechać ma również Włoch Alessandro De Marchi, którego kierownictwo zespołu widzi także w składzie na Giro d'Italia.

Polski zespół, który pod szyldem CCC jeździł będzie tylko do końca tego sezony, do rywalizacji powróci na trasie mniejszych etapówek: Vuelta a Burgos (28 lipca - 1 sierpnia) i La Route d'Occitanie (1-4 sierpnia). Udział w wyścigach WorldTour przeplatany będzie startami w Gran Trittico Lombardo (3 sierpnia), Tour de l'Ain (7-9 sierpnia) czy Gran Piemonte (12 sierpnia). W kolejnych tygodniach pomarańczowe koszulki pojawią się też na trasach VOO Tour de Wallonie (16-19 sierpnia), Tour Poitou-Charentes en Nouvelle Aquitaine (27-30 sierpnia), ale także Tour de Hongrie (29 sierpnia – 2 września) i Tour de Slovaquie (16-19 września).

W kierunku Giro d'Italia (3-25 października) zmierza Patrick Bevin, a także sprinter Jakub Mareczko. Liderami na Vuelta a Espana (20 października – 8 listopada) mają być Zakarin oraz Hiszpan Victor de la Parte.

Kalendarz CCC Team na skrócony sezon 2020

Vuelta a Burgos 28 lipca - 01 sierpnia
La Route d’Occitanie - La Dépêche du Midi 01 - 04 sierpnia
Strade Bianche 01 sierpnia
Gran Trittico Lombardo 03 sierpnia
Mediolan - Torino 05 sierpnia
Tour de Pologne 05 - 09 sierpnia
Tour de L’Ain 07 - 09 sierpnia
Mediolan - San Remo - 08 sierpnia
Gran Piemonte - 12 sierpnia
Critérium du Dauphiné - 12 - 16 sierpnia
Il Lombardia - 15 sierpnia
VOO Tour de Wallonie - 16 - 19 sierpnia
Bretagne Classic - Ouest France - 25 sierpnia
Tour Poitou - Charentes en Nouvelle Aquitaine 27 - 30 sierpnia
Tour de France 29 sierpnia - 20 września
Tour de Hongrie 29 sierpnia - 02 września
Tirreno - Adriatico - 07 - 13 września
GP Cycliste de Quebec - 11 września
GP Cycliste de Montreal - 13 września
Tour de Slovaquie - 16 - 19 września
BinckBank Tour 29 września - 03 października
La Flèche Wallonne - 30 września
Giro d'Italia - 03 - 25 października
Liège-Bastogne-Liège - 04 października
Binche - Chimay - Binche 06 października
Brabantse Pijl - 07 października
Amstel Gold Race - 10 października
Gandawa Wevelgem - In Flanders Fields - 11 października
Scheldeprijs - 14 października
Ronde van Vlaanderen - 18 października
Vuelta a España - 20 października - 08 listopada
AG Driedaagse Brugge - De Panne - 21 października
Paryż - Roubaix - 25 października

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

5 Comments

 1. mdrak

  14 lipca 2020, 15:37 o 15:37

  Ciekawe czy w razie powygrywania paru klasyków i dobrych miejsc w GT, CCC zostanie sponsorem?

 2. reko

  14 lipca 2020, 19:31 o 19:31

  Gdzieś w jakimś wywiadzie Wadecki powiedział, że jest światełko w tunelu na uratowanie projektu. Na to chyba wszyscy liczymy. Miałem nadzieję, że do gry mocniej wejdzie Giant i powstanie CCC-Giant (...nawet bidonów nie trzeba będzie zmieniać-żart oczywiście). Sądzę,że jeśli pojawi się mocny gracz to jest szansa na pozostanie CCC w tym projekcie. A jak nie to się będziemy cieszyć 3 dywizją CCC Develop, albo jej awansem do proconti z liderami takimi jak Aniołkowski itp.

 3. Robert

  14 lipca 2020, 19:46 o 19:46

  Ja jednak mam nikłą ale jednak nadzieję na uratowanie projektu. Jeśli jeszcze kilka zespołów będzie na krawędzi upadku / odejścia sponsorów to stawki kontraktowe w WT pójdą mocno w dół, a zawodnicy chcąc dalej być kolarzami będą musieli zaakceptować warunki, to może właściciel CCC z miłości do tego sportu jednak nie odejdzie od tego projektu? Nie wiem oczywiście jaka jest faktyczna kondycja finansowa firmy CCC, bo wszelkie dywagacje bez tej wiedzy tak naprawdę nie mają sensu, jednak pomarzyć warto 🙂

 4. Wlada

  14 lipca 2020, 20:53 o 20:53

  Wydaje mi się, że np. taki Sunweb stracił więcej na kryzysie, a nie mówi się o likwidacji ekipy. Może po prostu sponsor był rozczarowany dotychczasowymi osiągnięciami CCC, a Covid tylko przelał czarę goryczy?
  Teraz, kiedy emocje minęły, a koszty działalności drużyny spadną, może jednak firma, która otwiera nowe projekty w kraju i za granicą rozważy pozostawienie tej formy reklamy?

 5. Sebix

  15 lipca 2020, 05:28 o 05:28

  Wyniki, ani miłość do kolarstwa nie mają znaczenia, bo to wierzyciele teraz decydują o tym czy CCC będzie zaangażowane w sport czy nie.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: