Dookoła Mazowsza 2020.  Skład i cele CCC Development Team

Już jutro rozpoczyna się Wyścig Dookoła Mazowsza.  Ekipę CCC Development Team będą reprezentować Kacper Walkowiak, Damian Papierski, Szymon Tracz, Szymon Krawczyk, Stanisław Aniołkowski oraz Petr Kelemen.

Wszyscy są już bardzo spragnieni rywalizacji. Tegoroczny sezon kolarski będzie wyjątkowo krótki. W związku z tym zainteresowanie udziałem w wyścigach organizowanych na terenie Polski jest wyjątkowo duże. 

Kolarze do startu przygotowywali się podczas tygodniowego zgrupowania w Zieleńcu.

Ten krótki obóz szybko minął. Wykorzystałem maksymalnie czas. Dopisywała pogoda, więc udało się zrealizować kilka ciężkich jednostek treningowych. Mam nadzieję, że praca wykonana w Zieleńcu zaprocentuje podczas sezonu. W czasie Wyścigu Dookoła Mazowsza będę skupiał się na tym, by jak najlepiej wykonywać swoje zadania i pomagać naszym sprinterom, szczególnie “Aniołkowi”. Sam nastawiam się na jazdę indywidualną na czas

– mówi Szymon Tracz.

O formę swoich podopieczny spokojny jest Tomasz Brożyna, dyrektor sportowy naszej ekipy.

Wykonaliśmy solidną robotę. Na Wyścig Dookoła Mazowsza wystawiamy najmocniejszy obecnie skład, ze zwycięzcą ubiegłorocznej edycji Stanisławem Aniołkowskim, który jest w dobrej formie. Także nasi pozostali zawodnicy są odpowiednio przygotowani i mają wielki głód ścigania. To będzie ciekawy wyścig. Jego specyfika jest taka, że od samego początku trzeba być uważnym. Liczą się sekundy. Ważne będzie, aby na początku nie stracić za dużo, bo może się okazać, że nie będzie gdzie odrobić tych strat

– zaznacza Tomasz Brożyna.

Stanisław Aniołkowski po raz kolejny przystąpi do rywalizacji z numerem jeden. Tym razem będzie bronił zwycięstwa w klasyfikacji generalnej wywalczonego w ubiegłym roku.

W 2019 roku też startowałem z “jedynką”. Wówczas jednak odziedziczyłem ją po Szymonie Sajnoku, który w 2018 wygrał wyścig w barwach ekipy CCC. Rok temu wygrałem już samodzielnie i teraz będę bronił koszulki. Na pewno inni zawodnicy będą zwracać na mnie szczególną uwagę. Po zgrupowaniu w Zieleńcu zrobiłem kilka akcentów szybkościowych, aby rozkręcić nogę. Jestem dobrze przygotowany, podobnie jak wszyscy moi koledzy. Mamy mocny skład, każdy z nas może ten wyścig wygrać. Dla nas najważniejsze jest, aby to któryś z nas stanął na najwyższym stopniu podium oraz byśmy wypadli jak najlepiej jako drużyna.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: