Vuelta a Burgos 2020. Bennett i Evenepoel w akcji

Remco Evenepoel

Irlandczyk Sam Bennett i Belg Remco Evenepoel poprowadzą zespół Deceuninck-Quick-Step w pierwszym wyścigu wznowionego sezonu: Vuelta a Burgos.

Hiszpańska etapówka (2.Pro) zaplanowana jest w dniach 28 lipca – 1 sierpnia i będzie pierwszym wyścigiem etapowym po przerwie wymuszonej pandemią wirusa SARS-Cov-2.

Belgijska grupa do Hiszpanii wyśle siedmiu kolarzy, którzy w pięciodniowych zmaganiach sprawdzą nie tylko formę po kilku miesiącach przerwy, ale i możliwości funkcjonowania i logistycznego rozgrywania imprezy w warunkach ścisłego reżimu sanitarnego.

Podopieczni Patricka Lefevere'a przed samym startem trenowali będą we włoskim Val di Fassa (6-23 lipca), a do prowincji Burgos pojedzie zespół zorientowany na sprinterskie etapy. Bennetta rozprowadzali będą Nowozelandczyk Shane Archbold, Belg Yves Lampaert i Duńczyk Michael Morkov, natomiast Evenepoela pilotowali będą Portugalczyk João Almeida i Włoch Andrea Bagioli.

Ściganie w Burgos składa się z dwóch etapów sprinterskich, odcinka zakończonego krótkim podjazdem na bruku oraz dwóch górskich etapów, które kolarzy zaprowadzą odpowiednio na Picon Blanco (8 km, 9%) na etapie trzecim oraz Lagunas de Neila (11,8 km, 5,6%) na etapie piątym.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: