Nairo Quintana potrącony przez samochód

Nairo Quintana został potrącony przez samochód podczas treningu, poinformowała ekipa Arkea-Samsic. Lider francuskiego zespołu z kolizji wyszedł bez poważniejszych obrażeń.

Ekipa Arkea-Samsic poinformowała w piątkowe popołudnie, że trenujący w rodzinnych stronach zawodnik uczestniczył w kolizji z samochodem. Quintana wkrótce opublikował krótkie wideo, zapewniając, że czuje się dobrze i że bolą go tylko otarte prawe kolano i obite lewe udo.

Według "La Gazzetta dello Sport", która informacje uzyskała od managera kolumbijskiej gwiazdy, Quintana trenował na podjeździe, gdy wyprzedzający go samochód nie zachował wystarczającej odległości i zawadził o kolarza lusterkiem.

Jak pokazują zdjęcia opublikowane przez lokalną stację radiową, Quintana pozbierał się szybko, na miejscu rozmawiał z wezwanymi policjantami. Do szpitala jednak nie pojechał, wg. "La Gazzetta dello Sport" decydując się w pierwszej kolejności na konsultację ze swoim lekarzem.

Zespół Arkea-Samsic poinformował w sobotę, że prześwietlenia w szpitalu, które Quintana przeszedł rano, nie wykazały złamań. Kolumbijczykowi zalecono jednak dwa tygodnie odpoczynku by nie obciążać kolana.

30-latek obecnie trenuje w Kolumbii, natomiast 19 lipca, wraz z rodakami, ma udać się do Europy specjalnie wyczarterowanym samolotem. W warunkach walki z pandemią wirusa SARS-Cov-2 na taki lot kolumbijscy kolarze otrzymać musieli specjalne pozwolenie.

Quintana w tym sezonie wygrał klasyfikacje generalne wyścigów i etapy Tour des Alpes Maritimes et du Var oraz Tour de la Provence, a także odcinek Paryż-Nicea. W tym ostatnim, tuż przed zatrzymaniem cyklu wyścigów, zajął 6. miejsce. Jego celem jest przełożony na wrzesień tour de France.

Redakcja rowery.org

Recent Posts

Tour de Pologne 2020. Kamil Małecki w bajecznym debiucie

Kamil Małecki wyjeżdża z Tour de Pologne z szóstym miejscem w klasyfikacji generalnej. Kolarz CCC Team zaskoczył praktycznie wszystkich śledzących…

10 sierpnia 2020, 18:03

Tour de France 2021 wystartuje z Bretanii

Tour de France 2021 rozpocznie się w Bretanii. Informację potwierdził organizator imprezy, ASO.

10 sierpnia 2020, 17:45

Chris Froome drży o występ w Tour de France

Na 19 dni do rozpoczęcia Tour de France wciąż wisi w powietrzu pytanie „zrobią mu to, czy nie zrobią?”. Czterokrotny…

10 sierpnia 2020, 15:39

11. Memoriał Stanisława Królaka za nami

11. Memoriał Stanisława Królaka w Warszawie ponownie okazał się prawdziwym świętem kolarstwa.

10 sierpnia 2020, 15:37

Ivan Garcia Cortina zakotwiczy w Movistarze

Hiszpański kolarz Ivan Garcia Cortina z ekipy Bahrain-McLaren przeniesie się do zespołu Movistar.

10 sierpnia 2020, 13:36

Romain Bardet wybrał Team Sunweb

Romain Bardet od stycznia 2021 roku reprezentował będzie niemiecki zespół Sunweb.

10 sierpnia 2020, 11:32