Mistrzostwa USA i Wielkiej Brytanii odwołane

Organizacje zarządzające kolarskimi imprezami w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii poinformowały o odwołaniu większości imprez mistrzowskich zaplanowanych na sezon 2020.

USA Cycling 1 lipca poinformowała, że nie ma pewności czy w toku organizacji imprez kolarskich jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo wszystkim zaangażowanym. W USA w ostatnich tygodniach gwałtownie wzrasta liczba zachorowań na Covid-19 i nie jest jasne jak szybko sytuacja zostanie opanowana.

Tym samym nie odbędą się mistrzostwa w kolarstwie szosowym (zawodowców/amatorów/masters), odwołane zostały mistrzostwa w Gran Fondo, w kolarstwie górskim, w kolarstwie torowym (juniorów, elity i masters). Póki co w planie są mistrzostwa w maratonie MTB (14 listopada) oraz w kolarstwie przełajowym (8-13 grudnia).

British Cycling z kolei w piątek przedstawiła stan krajowego kalendarza i podtrzymała, że zakaz organizacji imprez masowych i mistrzowskich utrzymany zostanie do 1 września. W związku z tym oficjalnie odwołane zostały wyścigi szosowe z cyklu National Series, a także mistrzostwa kraju w kolarstwie szosowym, górskim, downhillu, BMX oraz mistrzostwa speedrowerowe.

Brytyjski Związek ma nadzieję, że we wrześniu organizacja imprez będzie możliwa, co powinno pozwolić na przeprowadzenie imprez torowych oraz przełajowych.

Zgodnie z wytycznymi Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) zarówno USA Cycling jak i British Cycling postanowiły, że mistrzowie kraju, którzy z powodu odwołania mistrzostw nie mogli bronić tytułów, koszulki mistrzowskie zachowają do mistrzostw w roku 2021.

Paweł Gadzała

Recent Posts

Tour de Pologne 2020. Kamil Małecki w bajecznym debiucie

Kamil Małecki wyjeżdża z Tour de Pologne z szóstym miejscem w klasyfikacji generalnej. Kolarz CCC Team zaskoczył praktycznie wszystkich śledzących…

10 sierpnia 2020, 18:03

Tour de France 2021 wystartuje z Bretanii

Tour de France 2021 rozpocznie się w Bretanii. Informację potwierdził organizator imprezy, ASO.

10 sierpnia 2020, 17:45

Chris Froome drży o występ w Tour de France

Na 19 dni do rozpoczęcia Tour de France wciąż wisi w powietrzu pytanie „zrobią mu to, czy nie zrobią?”. Czterokrotny…

10 sierpnia 2020, 15:39

11. Memoriał Stanisława Królaka za nami

11. Memoriał Stanisława Królaka w Warszawie ponownie okazał się prawdziwym świętem kolarstwa.

10 sierpnia 2020, 15:37

Ivan Garcia Cortina zakotwiczy w Movistarze

Hiszpański kolarz Ivan Garcia Cortina z ekipy Bahrain-McLaren przeniesie się do zespołu Movistar.

10 sierpnia 2020, 13:36

Romain Bardet wybrał Team Sunweb

Romain Bardet od stycznia 2021 roku reprezentował będzie niemiecki zespół Sunweb.

10 sierpnia 2020, 11:32