CCC Tour 2020 odwołany

Wyścig CCC Tour – Grody Piastowskie (2.2) nie odbędzie się w sezonie 2020.

Dyrektor wyścigu Bogdan Rzepka w komunikacie opublikowanym w serwisie społecznościowym Facebook poinformował, że w związku z "utrzymującą się w naszym kraju sytuację pandemiczną COVID-19, [z] otrzymanym protokołem sanitarnym z UCI i PZKol, zawierający szereg obostrzeń i nakazów, [a także z] ograniczonymi możliwościami wsparcia finansowego przez naszych partnerów" 55. edycja zmagań została odwołana.

Impreza początkowo planowana była na 8-10 maja, a po zmianach wywołanych pandemią wirus SARS-Cov-2 na 28-30 sierpnia.

Główny sponsor imprezy, firma CCC, w ostatnich miesiącach podjęła decyzje zmierzające do zakończenia inwestycji w kolarstwo na poziomie WorldTour z końcem tego sezonu. Polski potentat na rynku obuwia zaangażowany ma być w ekipę młodzieżową, a jego szersze plany sponsoringowe nie są znane.

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) oraz Polski Związek Kolarski (PZKol) w ostatnich tygodniach przedstawiły wytyczne dla organizatorów wyścigów, którzy imprezy organizowali będą w warunkach trwającej walki z pandemią. Te, oprócz lokalnego reżimu sanitarnego, nałożą na organizatorów i zespoły liczne obowiązki.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. reko

    1 lipca 2020, 11:00 o 11:00

    Szkoda....zapewne Korona Gór Sowich i Pajda nie odbędzie się również w 2020?

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: