Tour de Pologne upamiętni Bjorga Lambrechta

77. edycja wyścigu Tour de Pologne rozpocznie się 5 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie, w pierwszą rocznicę śmierci Bjorga Lambrechta.

Organizatorzy będą chcieli upamiętnić tragicznie zmarłego Belga, który w wieku 22 lat stracił życie w wypadku na trasie 3. etapu ubiegłorocznej edycji.

Impreza na polskich drogach rozegrana zostanie w dniach 5-9 sierpnia i będzie pierwszą etapówką wznowionego cyklu WorldTour.

Bjorg będzie z nami na zawsze. Nigdy o nim nie zapomnimy. Decyzja o zastrzeżeniu numer 143 zapadła jednogłośnie, ale chcemy kultywować pamięć na różne sposoby. Na Stadionie Sląskim zobaczymy honorowy start z minutą ciszy

– powiedział w komunikacie dyrektor wyścigu Czesław Lang.

Dyrekcja wyścigu zapowiedziała, że wyścig upamiętni Belga przez zastrzeżenie jego numeru startowego oraz nadanie klasyfikacji młodzieżowej wyścigu jego imienia.

Drużyna Lotto Soudal, w barwach której po raz ostatni na kolarskie drogi wyruszył utalentowany Belg, przyjedzie do Polski w bardzo silnym składzie. Liderem zespołu będzie zwycięzca deszczowej edycji z 2016 roku Tim Wellens, na sprinterskich finiszach powalczy John Degenkolb, a w ucieczkach nie zabraknie walecznego Thomasa De Gendta.

Chcemy oddać hołd Bjorgowi i podziękować organizatorom oraz polskim kibicom za niesamowite wsparcie, które pomagało nam w najtrudniejszych chwilach. Cieszę się, że na koniec wyścigu najlepszy młody kolarz otrzyma specjalną nagrodę. To bardzo symboliczne

– zaznaczył szef zespołu John Lelangue.

W barwach belgijskiej formacji po raz dziewiąty w karierze na trasę Tour de Pologne wyruszy Tomasz Marczyński.

Pamięć o Bjorgu jest dla nas wszystkich dodatkową motywacją. Wierzę, że da nam siłę w najważniejszych momentach. Będziemy walczyć o najwyższe cele, aby zadedykować mu ten sukces

– powiedział 36-latek.

Szczegóły dotyczące trasy 77. edycji wyścigu Tour de Pologne poznamy 1. lipca. Transmisję z prezentacji przeprowadzi kanał TVP Sport oraz strona internetowa sport.tvp.pl.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: