Maarten Wynants do Paryż-Roubaix 2021

Maarten Wynants zakończy zawodową karierę po Paryż-Roubaix w roku 2021.

38-latek do tego czasu pozostanie w ekipie Jumbo-Visma. Belg początkowo z peletonu odejść planował w grudniu 2019 roku, ale po udanym sezonie postanowił pozostać w szeregach ekipy z Holandii jeszcze przez rok.

Wobec pandemii wirusa SARS-Cov-2, i te plany uległy zmianom.

Nie chcę tak kończyć kariery. Jeszcze dwa Paryż-Roubaix i będę gotowy wsiąść za kółko samochodu ekipy. Paryż-Roubaix to mój ulubiony wyścig, chcę zakończyć karierę po pełnym sezonie wiosennych klasyków. Bardzo chciałbym poprowadzić Wouta van Aerta lub innego kolegę do zwycięstwa na welodromie

– powiedział gazecie "Het Nieuwsblad".

Wynants przez lata reprezentował ekipy Quick-Step i Rabobank. Zawodowego sukcesu nigdy nie wywalczył, gdyż całą karierę poświęcił pomaganiu innym. Na koncie ma za to 5. miejsce w Le Samyn (2008), 6. w Kuurne-Bruksela-Kuurne (2014) czy 10. w Paryż-Roubaix (2012).

Wywiad z doświadczonym kolarzem w języku angielskim opublikowała holenderska ekipa, nie podając jednak szczegółów kontraktu.

Wynants po zakończeniu kariery pracował będzie w szeregach ekipy Jumbo-Visma jako trener/dyrektor sportowy. Swoją przygodę za kółkiem zacznie w samochodzie jej ekipy młodzieżowej.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: