Robert Krajewski o restarcie sezonu CCC Development Team

Mistrzostwa Polski i CCC Tour Grody Piastowskie to główne cele kolarzy ekipy CCC Development Team na skrócony sezon 2020.

Polska ekipa kontynentalna sponsorowana jest przez potentata na rynku obuwniczym i podobnie jak CCC Team odczuła przestój na rynkach wywołany pandemią wirusa SARS-Cov-2.

Ze względu na brak wsparcia finansowego, które spowodowane było zamknięciami wszystkich sklepów naszego sponsora firmy CCC musieliśmy drastycznie obniżyć nasze wydatki włącznie z wypowiedzeniami umów dla naszej obsługi

– powiedział prezes młodzieżowej ekipy Robert Krajewski w rozmowie opublikowanej na jej stronie internetowej. ekipy

Firma CCC wycofuje się ze sponsorowania męskiej ekipy WorldTour, ale według informacji z połowy czerwca planuje nadal wspierać ekipę młodzieżową. Szczegóły, jak potwierdza Krajewski, poznamy jesienią.

Na chwilę obecną finansowanie zapewnia nam firma CCC, a jeżeli chodzi o przyszłość to wszystko powinno wyjaśnić się na przełomie sierpnia/września. Jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że wspólnie z firmą CCC uda się obronić drużynę.

Polski zespół kontynentalny w lipcu rywalizację wznowi w wyścigu Dookoła Mazowsza (2.2), na trasie którego stawiać ma na m.in. Stanisława Aniołkowskiego i Szymona Krawczyka. Krajewski dodał, że następnie kolarze na osiem dni udadzą się do Zieleńca.

Grupa w planie ma też start w rumuńskim Sibiu Cycling Tour (2.1), ale wśród najważniejszych celów stawia wyścigi mające znaczenie na polskim rynku.

Jak co roku stawiamy przed sobą kilka celów, z których najważniejsze będą dla nas dwa wyścigi – CCC Tour Grody Piastowskie oraz Mistrzostwa Polski. Nie oznacza to jednak, że nie stawiamy innych indywidualnych celów przed naszymi zawodnikami

– zapowiedział Krajewski.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: