Wjadą na „Mount Everest” na rowerach, aby przypominać o bezpieczeństwie kolarzy

A gdyby tak zdobyć ośmiotysięcznik na rowerze? Czemu nie! Jeśli nie dosłownie to chociaż w ramach wyzwania „Everesting”. Dwóch wrocławskich kolarzy: Michał Antosz i Piotr Berdzik postanowiło zdobyć najwyższy szczyt świata, podjeżdżając 41 razy z Podgórzyna do Przesieki na Dolnym Śląsku. Tym samym suma wysokości na jaką wjadą będzie równa wysokości Mount Everestu (8848 m.n.p.m.).

To nie lada wyzwanie, ale też cel jest wyjątkowy. Swoim „Everestingiem” kolarze chcą zwrócić uwagę na bardzo ważny problem bezpieczeństwa rowerzystów na drogach. Ostatnie tygodnie przynoszą wiele niepokojących informacji z polskich dróg. Niemal codziennie dochodzi do wypadków z udziałem rowerzystów.

1 czerwca kolarskim światem wstrząsnęła wiadomość o poważnym wypadku Katarzyny Konwy i Rity Malinkiewicz, reprezentantki Polski w kolarstwie górskim i mistrzyni kraju juniorów. W miejscowości Wilkowice w dziewczyny uderzyło auto, które z niewyjaśnionych przyczyn zjechało na przeciwległy pas ruchu. Od niemal miesiąca poszkodowane walczą o życie w szpitalach, a ich stan jest ciężki.

Każdy ma swoje góry i szczyty możliwości do pokonania. Od 1 czerwca kolarska społeczność w całej Polsce mobilizuje się, aby pomóc dwóm naszym koleżankom – Kasi i Ricie. Wierzymy, że one tę walkę wygrają i wrócą do sprawności, ale potrzebna jest pomoc każdego z nas. Dlatego zachęcamy do wspierania zbiórki środków na rehabilitację dziewczyn dostępnej na portalu www.pomagam.pl

– mówi Michał Antosz, zawodnik IMmotion Specialized Skoda Gall-ICM Wrocław Team.

Wyzwanie kolarzy rozpocznie się w sobotę 27 czerwca około godz. 4:30 rano w Podgórzynie przy zabytkowym tramwaju (ul. Żołnierska) na Dolnym Śląsku. Łącznie do pokonania mają dystans 314 km. Zawodnicy zapraszają do udziału w wyzwaniu wszystkich, którzy są w tym czasie obecni w okolicy. Każdy doping lub przejechane wspólnie metry mają moc pomagania!

Link do wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/events/1384134111778837/

Zbiórka na rzecz Kasi i Rity: pomagam.pl/kasia_rita

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. ander_her

    26 czerwca 2020, 18:44 o 18:44

    Życzę powodzenia

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: