MŚ Aigle-Martigny 2020 bez zmian

Mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym w szwajcarskich miejscowościach Aigle i Martigny odbędą się zgodnie z planem, w dniach 20-27 września.

Organizatorzy potwierdzili organizację czempionatu na konferencji prasowej.

Próbą generalną będą mistrzostwa Szwajcarii, które planowane są na tej samej trasie 22 sierpnia.

W toku zmian wywołanych pandemią wirusa SARS-Cov-2, mistrzostwa świata pozostały w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), aczkolwiek ich organizacja pozostawała zależna od lokalnych warunków i możliwości organizatorów.

Szwajcaria w toku pandemii zanotowała ponad 31 tysięcy przypadków zarażenia wirusem, w tym prawie 2 tysiące śmiertelnych. Restrykcje w czerwcu zaczęto znosić, obecni dozwolona jest organizacja imprez masowych do 300 osób.

UCI na organizacji mistrzostw świata zarabiała rocznie (w latach 2017 i 2018) około 9 miliona euro (ponad 41 milionów złotych), co stanowiło sporą część jej rocznych dochodów. Unia mistrzostwa chciała przeprowadzić mimo trudności, a hiszpańska "Marca" pisała w maju, że planem awaryjnym ma być przeniesienie ich na Bliski Wschód.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: