Tour de France 2020. Tadej Pogacar poprowadzi UAE Team Emirates

Tadej Pogacar

UAE Team Emirates skompletował skład na Tour de France. Szef ekipy Joxean Fernandez Matxín wierzy, że już wkrótce „Wielka Pętla” należeć będzie do Tadeja Pogacara.

21-letni Słoweniec 29 sierpnia stanie w Nicei na czele drużyny, w której znajdą się również Fabio Aru, Sven Erik Bystrom, David De la Cruz, Davide Formolo, Alexander Kristoff, Marco Marcato i Jan Polanc. Obsada wyścigu roku zapowiada się znakomicie, ale to nie powinno zdeprymować trzeciego zawodnika ostatniego Vuelta a Espana.

Przyszłość należy to Tadeja i Evenepoela. Tadej to typ zawodnika, który z każdym dniem jest lepszy, taki fenomen na świecie. Posiada nieprawdopodobną zdolność regeneracji i chłodną głowę. Jego nogi wyglądają jak u źrebaka, co oznacza, że wciąż posiada duże rezerwy. Jest grzeczny, również dla personelu. I to wartościowa osoba

– zachwala Matxin Pogacara na stronie „Tuttobiciweb”.

Słoweniec w obecnym sezonie zdążył odnieść cztery zwycięstwa. Wygrał dwa etapy i generalkę Volta a la Comunitat Valenciana oraz odcinek UAE Tour. W Emiratach ukończył wyścig na drugim miejscu, drugi był również w ostatnią niedzielę na mistrzostwach kraju, gdzie uległ Primozowi Roglicowi.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: