Romain Bardet do Touru przygotuje się we Francji

Romain Bardet (AG2R La Mondiale) do Tour de France przygotowywał się będzie na trasach francuskich wyścigów etapowych.

29-latek zaatakuje największy wyścig świata, choć pierwotne plany zakładały włoską kampanię i start w Giro d'Italia. Ekipa AG2R La Mondiale już w kwietniu zdecydowała, że jej lider nie może opuścić Tour de France i że po raz kolejny spróbuje zaatakować podium wyścigu.

Bardet w przeszłości zajmował 2. (2016), 3. (2017), 6. (2014 i 2018) oraz 9. (2015) miejsca w Tour de France.

Według kalendarza opublikowanego przez zespół, Francuz wystartuje w Route Occitanie (1-4 sierpnia), Mont Ventoux Dénivelé Challenge (6 sierpnia) i Criterium du Dauphine (12-16 sierpnia). Taką samą ścieżkę przygotowań obierze jego rodak Pierre Latour.

Bardeta na szosach Oksytanii wesprą też Mikaël Cherel, Clement Chevrier, Tony Gallopin, Alexandre Geniez i Clement Venturini.

Przez Tour de l'Ain do "Wielkiej Pętli" szykował się będzie Benoit Cosnefroy, któremu towarzyszyli będą Nans Peters i Aurelien Paret-Peintre.

Na trasie "Delfinatu" Bardet pojedzie na pewno z Cosnefroyem, Latourem, a pierwsze starty wyłonią pozostałą piątkę, którą Vincent Lavenu zabierze do Nicei na start Tour de France.

W klasykach Oliver Naesen obejmie przywództwo w Strade Bianche (1 sierpnia), Mediolan-Turyn (5 sierpnia) i Mediolan-San Remo (8 sierpnia). Pomogą mu m.in. Silvan Dillier, Larry Warbasse i Clement Champoussin. Belg zadebiutuje na białych drogach, a na Via Roma powtórzyć będzie chciał wynik sprzed roku, gdy finiszował drugi.

Doświadczony skład pojedzie za to na Tour de Pologne: w składzie znaleźli się Francois Bidard, Geoffrey Bouchard, Axel Domont, Mathias Frank, Alexis Gougeard, Quentin Jaregui oraz Harry Tanfield.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: