CCC Development Team wystartuje w Sibiu Cycling Tour

logo Sibiu Cycling Tour

Organizator rumuńskiego wyścigu Sibiu Cycling Tour potwierdził nową datę oraz listę zapisanych zespołów. Na starcie jednak staną kolarze CCC Development Team.

Młodzieżowa ekipa "Pomarańczowych" wstępnie była zgłoszona do zawodów w Siedmiogrodzie, ale po wybuchu pandemii i związanym z tym przerwaniem sezonu jej miejsce na liście zgłoszeń zajęła pierwsza drużyna.

W wyniku przesunięcia daty Sibiu Cycling Tour z początku lipca na dni 23-26 lipca CCC Team ostatecznie odpuścił ten start, otwierając tym drzwi do powrotu na listę startową dla młodszych kolegów.

W sumie powinno przyjechać 25 ekip, obok CCC Development Team również Mazowsze Serce Polski i Voster ATS Team. Organizator zapowiada udział dwóch formacji wordtourowych: Bora-hansgrohe i Israel Start-Up Nation i sześciu proteamów: Alpecin-Fenix, Nippo Delko One Provence, Gazprom-RusVelo, Androni Giocattoli-Sidermec, Bardiani CSF Faizane i Vini Zabu KTM:

Rywalizację podczas 10. edycji tradycyjnie otworzy krótki prolog w zabytkowej części Sybin, a już drugiego dnia możemy poznać zwycięzcę wyścigu, gdyż etap zakończy wspinaczka do Bâlea Lac (23,6 km; 6,1%). Kolejny, pagórkowaty odcinek nie powinien sprawić trudności, natomiast na ostatni dzień zaplanowano dwa rozdania: czasówkę do górskiego kurortu Păltiniș (12,5 km; 5,2%) i płaską rozgrywkę z metą w Sybin.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: