Amy Cure zakończyła karierę

Australijka Amy Cure poinformowała o zakończeniu zawodowej kariery.

27-latka, trzykrotna złota medalistka mistrzostw świata w kolarstwie torowym (2014, 2015, 2019), zdecydowała się zejść ze sceny po decyzji o przełożeniu Igrzysk Olimpijskich w Tokio na rok 2021.

Pochodząca z Tasmanii Cure jako juniorka zdobyła cztery tytuły mistrzyni świata, a w kategorii elity wywalczyła złote medale mistrzostw świata w wyścigu punktowym (2014) oraz w wyścigu drużynowym na dochodzenie (2015 i 2019). W 2018 roku, podczas Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej, zdobyła złote medale w wyścigu drużynowym na dochodzenie i scratchu.

Medale mistrzostw świata w wyścigach drużynowym i indywidualnym na dochodzenie, madisonie, omnium, wyścigu punktowym i scratchu wywalczyła na przestrzeni sześciu lat. 13 krążków daje jej drugie miejsce w rankingu najbardziej utytułowanych kolarek torowych Australii.

Podjęłam tę decyzję jakiś czas temu i jestem przekonana, że jest ona właściwa. Nie mogę się doczekać kolejnego rozdziału życia. Kolarstwo wiele mnie nauczyło, ukształtowało mnie, a ja stałam się zdyscyplinowana, nieustępliwa i pełna optymizmu, ale przede wszystkim odporności

– powiedziała Cure w rozmowie ze sztabem prasowym narodowej federacji, Cycling Australia.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: