Primoz Roglic (Jumbo-Visma) został na Ambroz pod Krvavcem mistrzem Słowenii w wyścigu ze startu wspólnego.
Rywalizacja o długości 146-kilometrów toczyła się na pokonywanej siedem razy płaskiej rundzie, a na końcu wyrosła 8-kilometrowa wspinaczka o stromiźnie 8%.
Srebro zdobył Tadej Pogacar (UAE Team Emirates), a brąz Matej Mohoric (Bahrain-McLaren).
Na ostatnim podjeździe przewagę nad grupka faworytów najdłużej utrzymywał Jan Tratnik (Bahrain-McLaren). Roglic zaatakował 4 kilometry przed metą i dojechał do prowadzącego, nie otrzymując od razu odpowiedzi ze strony Pogacara.
Kolarz UAE Team Emirates zdołał jednak dociągnąć do starszego rywala i dwójka zostawiła za plecami ujechanego Tratnika. Dwójka razem dojechała na ostatni kilometr, a bardziej eksplozywny Roglic poradził sobie z młodszym kolegą i zdobył tytuł mistrza kraju.
Mistrzostwa Słowenii to pierwsza impreza szosowa w Europie od czasu zatrzymania kolarskiego światka przez pandemię wirusa SARS-Cov-2.
Indywidualnie na czas | Start wspólny | |
---|---|---|
Australia | Luke Durbridge (Mitchelton-Scott) | Cameron Meyer (Mitchelton-Scott) |
Austria | Matthias Brändle (Israel Start-Up Nation) | Valentin Götzinger (WSA KTM Graz) |
Belgia | Wout van Aert (Jumbo-Visma) | Dries De Bondt (Alpecin-Fenix) |
Białoruś | Yauheni Karaliok (Minsk Cycling Club) | |
Czechy | Josef Cerny (CCC Team) | Adam Toupalik (Elkov - Kasper) |
Chorwacja | Josip Rumac (Androni Giocattoli - Sidermec) | Josip Rumac (Androni Giocattoli - Sidermec) |
Dania | Kasper Asgreen (Deceuninck - Quick Step) | Kasper Asgreen (Deceuninck - Quick Step) |
Erytrea | - | - |
Estonia | Gleb Karpenko (Tartu 2024 - Balticchaincycling.com) | Norman Vahtra (Israel Start-Up Nation) |
Finlandia | Ukko Iisakki Peltonen (Tartu 2024 - Balticchaincycling.com) | Antti-Jussi Juntunen (Tartu 2024 - Balticchaincycling.com) |
Francja | Remi Cavagna (Deceuninck - Quick Step) | Arnaud Demare (Groupama - FDJ) |
Hiszpania | Pello Bilbao (Bahrain-McLaren) | Luis Leon Sanchez (Astana) |
Holandia | Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix) | |
Irlandia | Conn McDunphy (CC Nogent sur Oise) | Ben Healy |
Japonia | - | - |
Kanada | - | - |
Kazachstan | - | - |
Kolumbia | Daniel Martínez (EF Pro Cycling) | Sergio Higuita (EF Pro Cycling) |
Litwa | Evaldas Siskevicius (NIPPO DELKO One Provence) | Gediminas Bagdonas |
Luksemburg | Bob Jungels (Deceuninck - Quick Step) | Kevin Geniets (Groupama - FDJ) |
Łotwa | - | Viesturs Lukševics (Amore & Vita - Prodir) |
Niemcy | - | Marcel Meisen (Alpecin - Fenix) |
Norwegia | Andreas Leknessund (Uno-X Pro Cycling Team) | Sven Erik Bystrom (UAE Team Emirates) |
Nowa Zelandia | Shane Archbold (Deceuninck - Quick Step) | Hamish Bond |
Polska | Kamil Gradek (CCC Team) | Stanisław Aniołkowski (CCC Development Team) |
Portugalia | Ivo Oliveira (UAE Team Emirates) | Rui Costa (UAE Team Emirates) |
Rosja | Artem Ovechkin (Terengganu Inc. TSG) | Sergey Shilov (Aviludo-Louletano) |
RPA | Daryl Impey (Mitchelton-Scott) | Ryan Gibbons (NTT Pro Cycling) |
Słowenia | Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) | Primoz Roglic (Jumbo-Visma) |
Słowacja | Jan Andrej Cully (Dukla Banska Bystrica) | Juraj Sagan (Bora - hansgrohe) |
Szwajcaria | Stefan Kung (Groupama - FDJ) | Stefan Kung (Groupama - FDJ) |
USA | - | - |
Ukraina | Mykhaylo Kononenko | Mykhaylo Kononenko |
Wielka Brytania | - | - |
Włochy | Filippo Ganna (Team Ineos) | Giacomo Nizzolo (NTT Pro Cycling) |
Maxim van Gils zajął trzecie miejsce w jednej z najtrudniejszych edycji La Fleche Wallonne. Tym wynikiem Belg z Lotto Dstny…
Stephen Williams triumfował w Strzale Walońskiej i sięgnął po największy sukces dotychczasowej kariery.
Katarzyna Niewiadoma na szczycie Mur de Huy uniosła ręce w geście triumfu i wygrała z największymi rywalkami: Demi Vollering i…
Longo Borghini, Vollering o zwycięstwie Niewiadomej, Kwiatkowski o pogodzie. Lopez najlepszy trzeciego dnia Tour of the Alps. Wiadomości z 17…
"Powolna śmierć" na Mur de Huy. Elisa Longo Borghini zajęła trzecie miejsce w Fleche Wallonne Femmes i na mecie szczerze…
Katarzyna Niewiadoma (Canyon//SRAM Racing) wygrała Strzałę Walońską – belgijski wyścig kolarski La Fleche Wallonne Femmes.