Julian Alaphilippe nie boi się bruków Flandrii

Pandemia koronawirusa nie pokrzyżowała styczniowych planów Juliana Alaphilippe'a. Francuz przygotowuje się do debiutu w wyścigu Ronde van Vlaanderen (18 października).

"Loulou" zakończył właśnie trzydniowy obóz treningowy, podczas którego w ostatnim dniu kolarze zespołu Deceuninck-Quick-Step wspólnie przejechali ostatnie 150 kilometrów "De Ronde". Czterogodzinna jazda obejmowała kultowe podjazdy Oude Kwaremont, Paterberg, Eikenberg i Koppenberg.

Rekonesans Flandrii był bardzo ekscytujący, mimo że jeździłem po tych drogach po raz pierwszy. Przez trzy dni nauczyłem się wielu rzeczy i otrzymałem cenne wskazówki: dla przykładu od Driesa [Devenynsa], który mieszka niedaleko Oude Kwaremont, kultowego podjazdu, który pokonaliśmy kilkukrotnie

– powiedział zdobywca nagrody Velo d'Or.

Ronde van Vlaanderen w tym sezonie zostanie rozegrane w październiku. Organizatorzy zapowiedzieli już, że trasa skrócona zostanie o około 20 kilometrów, by ułatwić regenerację w napakowanym klasykami miesiącu.

Alaphilippe przez sześć lat zawodowej kariery omijał kampanię północnych klasyków, więc start w Ronde van Vlaanderen będzie dla niego wejściem na głęboką wodę.

"De Ronde" to legendarny wyścig i jest on dla mnie dużym wyzwaniem. Nie wiem jak sobie poradzę, ale będę ciężko pracował nad swoją formą, aby za cztery miesiące na trasie "Flandryjskiej Piękności" dać z siebie wszystko. Jestem niezwykle zmotywowany

– zakończył 27-latek.

Kolarz zespołu Deceuninck-Quick-Step nie zaliczył udanego początku roku. Alaphilippe szybko wycofał się z wyścigu Vuelta a San Juan z powodu problemów żołądkowych, a szansę walki w generalce Paryż-Nicea odebrał mu defekt w trakcie walki na rantach.

We wznowionym sezonie Francuz będzie miał okazję powrócić na dobre tory. 27-latek planuje start w Tour de France (29 sierpnia – 20 września) i udział w kampanii ardeńskich klasyków. Być może "Loulou" stanie na starcie klasyku Mediolan-San Remo (8 sierpnia), w którym triumfował w ubiegłym roku.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: