Elia Viviani wybiera się na Tour de France

Elia Viviani

Mistrz Europy Elia Viviani wystartuje w Tour de France (29 sierpnia – 20 września). 31-latek nie podjął jeszcze decyzji czy w planach startowych znajdzie miejsce dla Giro d'Italia.

Włoch z Cofidisu powróci do ścigania podczas "etapówki" La Route d'Occitanie (1-4 sierpnia). Start we Francji będzie sprawdzianem formy przed monumentem Mediolan-San Remo (8 sierpnia).

Następnie 31-latek stanie do obrony tytułu mistrza Europy (25 sierpnia). Według pogłosek, trasa europejskiego czempionatu poprowadzi drogami znanymi z wyścigu Bretagne Classic-Ouest France. Viviani wygrał klasyk w 2017 roku, więc do Bretanii przyjedzie w roli faworyta. Kilka dni później Włoch po raz trzeci w karierze wystartuje w Tour de France, na trasie którego powalczy o etapowe skalpy.

Dotychczas utytułowany Włoch wygrał jeden odcinek "Wielkiej Pętli", sukces odnosząc w 2019 roku.

Początek sezonu nie ułożył się po myśli lidera Cofidisu, który w nowych barwach nie mógł powrócić na zwycięską ścieżkę: jako jedyny z pierwszoligowych sprinterów nie odniósł w tym roku zwycięstwa. Kolarz z Isola della Scala najlepszy wynik osiągnął na trasie wyścigu Clasica de Almeria, w którym uplasował się na trzecim stopniu podium.

Viviani nie podjął jeszcze decyzji co do swoich planów na drugą część wznowionego sezonu. Sprinter waha się między startem w Giro d'Italia a udziałem w kampanii północnych klasyków.

Warto wspomnieć, że Włoch przygotowywał się w tym roku do obrony tytułu mistrza olimpijskiego w kolarstwie torowym w konkurencji omnium, ale pandemia koronawirusa przełożyła jego plany na następny rok.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: