Mitchelton-Scott na nowego sponsora poczeka

Zespół Mitchelton-Scott nie przejdzie w ręce Francisco Huertasa i nadal sponsorowany będzie przez Australijczyka Gerry'ego Ryana.

Zespół w krótkim komunikacie poinformował, że mimo ogłoszenia o nawiązaniu współpracy w piątek, 12 czerwca, negocjacje nie będą kontynuowane.

Po wnikliwej analizie poinformowaliśmy pana Francisco Huertasa, właściciela Manuela Fundacion, że nie będziemy kontynuowali współpracy określonej w założeniach wstępnych umowy z 5 czerwca

– czytamy w komunikacie zespołu.

Kolarski światek 12 czerwca obiegła niespodziewana wiadomość. Ekipa Mitchelton-Scott na swojej oficjalnej stronie ogłosiła, że do końca sezonu występowała będzie jako Team Manuela Fundacion i że hiszpańska organizacja pozarządowa Manuela Fundacion zostanie jej sponsorem.

Szczegóły nie zostały podane, a znaki zapytania pojawiać się zaczęły od razu. Hiszpańska fundacja powstała dopiero w 2018 roku, a jej właściciel, Francisco Huertas, o którym wiadomo tylko, że fortunę zbił w branży budowlanej, nie ma na koncie inwestycji na skalę WorldTour.

Huertas w 2019 roku założył młodzieżową ekipę kolarską, wcześniej próbował bez powodzenia przejąć piłkarski FC Granada oraz Real Jean. Przejęcie ekipy WorldTour mężczyzn i kobiet z Australii zdawało się nietypowym ruchem dla organizacji działającej w południowej Hiszpanii i nie posiadającej nawet strony internetowej.

Pytania do obu stron szybko obnażyły brak porozumienia: Gerry Ryan, który jest właścicielem i głównym sponsorem ekip męskiej i kobiecej, stwierdził, że to on nadal jest właścicielem, natomiast przedstawiciele hiszpańskich struktur zakładali, że umowa pozwoli im przejąć organizację i licencję.

Ryan w komunikacie ekipy zadeklarował, że od sierpnia sportowcy otrzymywali będą pełne wynagrodzenia, a on sam sponsorował będzie zespoły w 2021 roku. Wcześniej, w związku z pandemią choroby Covid-19, pensje zostały znacząco obcięte.

Decyzja ta oznacza, że australijska ekipa pod szyldem Mitchelton-Scott występowała będzie do końca 2021 roku: Ryan zapowiada, że nadal będzie poszukiwał głównego sponsora.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: