Kto właścicielem Mitchelton-Scott?

Mitchelton-Scott

Oficjalny komunikat prasowy zespołu Mitchelton-Scott mógł zostać wypuszczony zbyt wcześnie. Informacje o przejęciu zespołu przez hiszpańską Manuela Fundacion spotkały się z démenti dotychczasowego właściciela i sponsora.

Kolarski światek 12 czerwca obiegła niespodziewana wiadomość. Ekipa Mitchelton-Scott na swojej oficjalnej stronie ogłosiła, że do końca sezonu występowała będzie jako Team Manuela Fundacion i że hiszpańska organizacja pozarządowa Manuela Fundacion zostanie jej sponsorem.

Szczegóły nie zostały podane, a znaki zapytania pojawiać się zaczęły od razu. Hiszpańska fundacja powstała dopiero w 2018 roku, a jej właściciel, Francisco Huertas, o którym wiadomo tylko, że fortunę zbił w branży budowlanej, nie ma na koncie inwestycji na skalę WorldTour.

Huertas w 2019 roku założył młodzieżową ekipę kolarską, wcześniej próbował bez powodzenia przejąć piłkarski FC Granada oraz Real Jean. Przejęcie ekipy WorldTour mężczyzn i kobiet z Australii zdawało się nietypowym ruchem dla organizacji działającej w południowej Hiszpanii i nie posiadającej nawet strony internetowej.

We środę do sprawy odniósł się właściciel i główny sponsor ekipy Mitchelton-Scott, Gerry Ryan.

Prasówka poszła chyba za wcześnie, Shayne [Bannan] będzie finalizował sprawy sponsoringu w przyszłym tygodniu. Obecnie wciąż negocjujemy z kilkoma innymi sponsorami. Ja nadal jestem właścicielem ekipy

– powiedział Ryan w rozmowie z "RIDE Media".

Według hiszpańskiej agencji prasowej "EFE", komentarz ten miał "zmrozić" odpowiedzialnego za sprawy sportowe w Manuela Fundacion Emilio Rodrigueza.

Zaangażowaliśmy się by być właścicielami, nie tylko sponsorem. Umówiliśmy się, że będziemy właścicielem ekipy, a od stycznia 2021 roku także licencji

– powiedział, zaznaczając, że hiszpańska organizacja podpisała umowę, na mocy której wykupiła udziały w firmie GreenEdge, stojącej za zespołem.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: