CCC Development Team pozostanie w peletonie

Firma CCC pozostanie zaangażowana w kolarstwo po zakończeniu sezonu 2020. Rezygnacja z inwestycji na poziomie WorldTour nie oznacza zamknięcia sponsoringu podmiotów działających na polskim podwórku.

Logo CCC nadal widniało będzie na koszulkach kontynentalnej CCC Development Team. Ta ekipa w peletonie jeździć ma także w 2021 roku.

Jeśli chodzi o CCC Development Team, to nadal zamierzamy wspierać młode talenty sportowe. Szkolenie młodzieży znajduje się w planie naszych działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Trzeba przy tym pamiętać, że w przypadku Development Team mówimy o kilkunastokrotnie niższych kwotach zaangażowania finansowego niż w przypadku drużyny ścigającej się w World Tour

– wyjaśniła Daria Sulgostowska, rzeczniczka CCC.

Worldtourowy zespół CCC Team 8 czerwca ogłosił, że na sezon 2021 szuka nowego sponsora: po rozmowach z polską firmą CCC uzgodnione zostało skrócenie umowy sponsorskiej o rok.

Wycofanie się polskiego giganta na rynku obuwniczym to efekt gospodarczego przestoju i zmian wymuszonych pandemią choroby Covid-19.

Na mocy nowej umowy, zawodnicy Jima Ochowicza przy mniejszym budżecie dokończą sezon 2020. Amerykański manager już rozpoczął poszukiwania nowego sponsora tytularnego, mając nadzieję projekt utrzymać w najwyższej lidze.

Pozostajemy w kontakcie i przyjacielskich stosunkach z zespołem. Będziemy obserwować rynek, a ewentualne dalsze decyzje podejmować pod koniec roku. Niemniej jednak na pewno będą one obarczone dużymi restrykcjami budżetowymi

– zaznaczyła rzeczniczka CCC.

Polska firma na poziomie WorldTour sponsoruje także zespół kobiet, CCC-Liv. Sulgostowska potwierdziła, że z holenderską ekipą główny sponsor wypracował nową umowę, podobną do tej zawartej z Continuum Sports Ochowicza. To oznacza, że Marianne Vos i spółka w pomarańczowych barwach ścigały się będą także tylko do końca tego roku.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. reko

    19 czerwca 2020, 12:02 o 12:02

    dobre i takie wieści...coś czuje, że kto się nie załapie na WT wyląduje w Development, które raczej już nie będzie tylko skierowane dla młodzieży.

  2. kolarz

    20 czerwca 2020, 21:59 o 21:59

    Są niepoważni. Wchodzą z hukiem do WT i równie chętnie uciekają. Zero wiarygodności. Tak samo jak z ich butami. Miały być super, po pół roku się rozklejają.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: