Paule Ka nowym sponsorem Bigla-Katusha

Francuski producent odzieży Paule Ka został sponsorem zespołu dotychczas znanego jako Bigla-Katusha. Kobieca ekipa tym samym uniknie rozwiązania po wycofaniu się poprzednich sponsorów.

Funkcjonująca od 1988 roku marka ubrań prêt-à-porter, od 2019 roku w rękach rezydującego w Szwajcarii niemieckiego inwestora, podpisała ze szwajcarskim składem umową do końca 2024 roku, poinformowała ekipa.

Paule Ka to producent eleganckiej odzieży dla kobiet, obecny w 34 krajach. Markę ostatnio kupił niemiecki inwestor Matthias Thoma, a w 2021 roku firma chce wypuści na rynek nową linię produktów, które otworzyć ma ją na młodszą klientelę.

Paule Ka nie wydała oficjalnego komunikatu w sprawie podjęcia współpracy z zespołem.

Bigla-Katusha w ostatnich dwóch sezonach nie miała najlepszej passy. W 2018 roku na jaw wyszło, że komisja etyki UCI zajmowała się skargami na managera zespołu Thomasa Campanę, który w latach 2015 i 2016 miał wytwarzać toksyczną atmosferę w zespole, zastraszać zawodniczki, ubliżać im oraz ignorować ich dobro w obliczu zagrożenia zdrowia.

Campana zaprzeczył tym oskarżeniom i nadal kieruje zespołem, choć ostatnio w oficjalnych komunikatach rolę twarzy ekipy przejęła jego partnerka i współwłaścicielka ekipy, Priska Doppmann Campana.

W sezonie 2019 ekipa odniosła siedem zwycięstw: Leah Thomas wygrała Chrono de Nations oraz Women's Tour of Scotland, Lizzy Banks triumfowała na etapie Giro Rosa, a Cecille Uttrup Ludwig w Grand Prix de Plumelec-Morbihan Dames. Dunka na podium stawała też w Ronde van Vlaanderen, Trofeo Alfredo Binda i La Course, ale z końcem sezonu nie przedłużyła umowy, wybierając francuski zespół FDJ.

Zespół na sezon 2020 pozyskał wsparcie firmy Katusha, ale w dobie pandemii współpraca szybko się zakończyła. Tytularni sponsorzy postanowili zakończyć współpracę, a ekipa wystąpić musiała do Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) o wypłacenie gwarancji bankowej. Ta, w połączeniu ze zbiórką środków, pozwoliła na pokrycie pensji, choć nie jest jasne na jak długo.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: