Jolien D'Hoore i Christine Majerus pozostaną w ekipie SD Worx

Jolien D'Hoore

Jolien D'Hoore oraz Christine Majerus podpisały prolongaty kontraktów z zespołem Boels Dolmans, który od stycznia 2021 roku występował będzie jako SD Worx.

Holenderska ekipa po znalezieniu sponsora na kolejne lata buduje już skład. Wcześniej kontrakty przedłużyły Amy Pieters (do końca 2022 roku) i Lenneke Uneken (do końca 2024 roku) oraz mistrzyni olimpijska Anna van der Bereggen (do końca 2021) i była mistrzyni świata Chantal Van den Brook-Blaak (do wiosny 2022).

Nowy sponsor, SD Worx, to belgijska firma zajmująca się informatycznymi systemami i rozwiązaniami dla działów kadr (HR) i płac (payroll). Jest największym graczem na rynku w Wielkiej Brytanii i jednym z większych w Europie. Na rynku działa od 1946 roku, a z jej usług korzystać ma ponad 65 tys. klientów w skali globu.

30-letnia D'Hoore do ekipy dołączyła w 2019 roku i choć sezon naznaczony był złamaniem obojczyka i łokcia, wygrała dwa etapy Women's Tour, etap Emakumeen Bira. Belgijka przygotowuje się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, chcąc powalczyć o medal w madisonie, ale myśli też o powtórzeniu sukcesu z 2016, gdy brązowy krążek odebrała w omnium. Na szosie jej celem będą wyścigi klasyczne.

Majerus od 2014 roku ściga się w barwach holenderskiej ekipy, w tym czasie wywalczyła 12 tytułów mistrzyni kraju (w jeździe indywidualnej na czas i w wyścigu ze startu wspólnego) i wypracowała sobie markę jednej z najsolidniejszych zawodniczek w peletonie. W 2019 roku triumfowała w Boels Ladies Tour, wygrała La Classique Morbihan, a w dziesiątkach kończyła w zasadzie wszystkie etapówki, w jakich startowała, w tym na 4. miejscach WNT Madrid Challenge, Women's Tour oraz Tour de Yorkshire Women's Race.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: