Annemiek van Vleuten nie chce kończyć kariery w Tokio

Mistrzyni świata Annemiek van Vleuten myśli o przedłużeniu kariery o kolejne dwa sezony.

37-letnia zawodniczka zastanawia się nad następnym krokiem w zawodowej karierze. Kontrakt Holenderki z ekipą Mitchelton-Scott wygasa bowiem z końcem sezonu 2020.

Ekipa Mitchelton-Scott ogłosiła dziś, że przez resztę sezonu 2020 oraz w roku 2021 występowała będzie pod szyldem nieznanej organizacji Manuela Fundacion. Nie jest jasne jak wyglądało będzie zaangażowanie tejże w ekipę kobiet.

Kilka dni przed ogłoszeniem tej zmiany komentarze mistrzyni świata w holenderskich mediach sugerowały, że ekipa Mitchelton-Scott ma problemy w dobie pandemii.

Wiem, że chcę ścigać się jeszcze przez dwa lata, ponieważ nie chcę kończyć kariery w roku olimpijskim. Czuję się tu jak w domu, ale muszę zastanowić się gdzie będzie mi najlepiej

– powiedziała Van Vleuten na falach podcastu "Crotcast", cytowana w gazecie "In De Leiderstrui".

Holenderka potwierdziła, że kontaktowały się z nią inne zespoły, acz nie zdradziła czy oferty opowiadały jej wymaganiom.

Van Vleuten, która sezon 2020 wiosną otworzyła triumfem w Omloop Het Nieuwsblad, celuje w złoty medal olimpijski w Tokio. Przesunięcie Igrzysk na rok 2021 zmieniło jej plany, aczkolwiek po wznowieniu rywalizacji w lecie tego roku nadal skupi się na najważniejszych klasykach i Giro Rosa.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: