Greg Van Avermaet zbiera oferty

Jim Ochowicz i Greg van Avermaet na konferencji prasowej CCC Team przed TdF

Greg Van Avermaet jeszcze się nie pakuje, ale walizki trzyma w pogotowiu. Mistrz olimpijski nie wyklucza opuszczenia CCC Team po zakończeniu obecnego sezonu.

Wczoraj polska grupa oficjalnie potwierdziła, że sieć sklepów obuwniczych tylko do końca roku pozostanie jej głównym sponsorem. Przyszłość formacji Jima Ochowicza stoi więc na krawędzi, gdyż w dobie wywołanego pandemią światowego kryzysu o następcę CCC będzie wyjątkowo trudno.

Na sytuację, w jakiej się znaleźli, nie są ślepi kolarze. Jeżeli spłyną propozycje ze strony konkurencji zastanawiać się długo nie będą.

Gwiazda drużyny, Greg Van Avermaet, ma nadzieję, że zespół zostanie uratowany, ale życie może go przymusić do transferu.

Liczę, że Ochowicz znajdzie nowego sponsora, lecz jestem również otwarty na przeprowadzkę. Wiele zespołów jest mną zainteresowanych . Wyniki wciąż się zgadzają, w minionym sezonie zwyciężyłem w rankingu wyścigów jednodniowych UCI. To mnie uspokaja w perspektywie kolejnego roku

– powiedział Van Avermaet w "Wielerflits".

35-letni Belg na pewno dojeździ sezon w CCC Team. Daje też trochę czasu Ochowiczowi na pozyskanie nowego dobrodzieja.

Startuję dla tego zespołu od dziesięciu lat i szkoda byłoby to stracić. Miejmy nadzieję, że znajdą się zainteresowane współpracą firmy.

Sezon Van Avermaet ma wznowić 1 sierpnia na Strade Bianche, następnie prawdopodobnie przyjedzie na Tour de Pologne.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: