CCC Team tylko do końca 2020 roku

CCC Team oraz jej sponsor tytularny będą współpracować tylko do końca sezonu 2020. Trzyletnia umowa sponsorska w wyniku negocjacji skrócona została o rok i wygasa z końcem bieżącego.

Polska firma CCC S.A. jest również sponsorem żeńskiej grupy WorldTour CCC-Liv oraz kontynentalnego składu CCC Development Team. Współpraca ze wszystkimi trzema podmiotami po sezonie 2020 nie jest zapewniona.

Umowa kończy się z końcem tego roku, a czy CCC zostanie w kolarstwie prawdopodobnie pokażą kolejne miesiące. Na razie w planie jest, żeby sezon wystartował. Trzymamy wszyscy kciuki za to kciuki. Ja dzisiaj nie mogę powiedzieć czy CCC będzie głównym sponsorem ekipy czy nie będzie. Tego nie wiemy

powiedział "Rowery.org" Piotr Wadecki, manager generalny zespołu CCC.

Przez koronawirusa trwały negocjacje z właścicielami grupy i głównym sponsorem. Został stworzony nowy budżet i nowa umowa, która wygasa z końcem tego sezonu. Wypracowano nowe porozumienie, które zapewnia funkcjonowanie zespołu do końca tego roku

tłumaczył.

Belgijska gazeta "Het Nieuwsblad" informowała niedawno, że kolarze CCC Team otrzymali połowę marcowej wypłaty i ani grosza za kwiecień, co odzwierciedlać ma zmiany w kontraktach i obniżki rzędu 50%.

Wadecki nie chciał komentować wysokości zmian kontraktów, ale pojawiające się w mediach informacje o obniżkach na poziomie 80% nazwał "kompletną bzdurą". Potwierdził także, że cięcia bardziej dotkną najlepiej zarabiających zawodników.

Nie jest to tak, że obniżka dla każdego kolarza jest taka sama. Z każdym zawodnikiem są zawierane indywidualne porozumienia

wyjaśnił.

Większość porozumień z kolarzami jest zawartych. Tak jak w pozostałych grupach WorldTour, bo wyjątkiem są może 2-3 zespoły, kolarze będą mieli obniżone kontrakty. Chyba nikogo to nie dziwi. W tej chwili nie ścigają się czwarty miesiąc, a jeszcze lipiec będzie bez wyścigów, to 5 miesięcy bez ścigania.

Na chwilę obecną CCC Team powinien dokończyć sezon, jeżeli tylko zostanie wznowiony. Co później? Przyszłość grupy nie wygląda dobrze. Według belgijskich mediów, producent rowerów Giant chce kontynuować projekt, jednak to za mało. Jim Ochowicz musi poszukać dużego sponsora, co w obecnej sytuacji gospodarczej na świecie wydaje się karkołomnym zadaniem.

Aktualizacja: Ekipa CCC Team w komunikacie opublikowanym 8 czerwca potwierdziła, że współpraca z polskim przedsiębiorstwem kończy w grudniu 2020 roku. Ochowicz tym samym rozpoczął poszukiwanie nowego sponsora.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. reko

    8 czerwca 2020, 12:24 o 12:24

    Szkoda...miało być tak pięknie, wyszło jak zwykle. Ale miło było widzieć CCC w WT. Oby kiedyś wrócili. I tak jak miałem nadzieję na pozostanie w WT , może jako CCC Giant (która prysła) to teraz mam nadzieję na pozostanie CCC Develop. A może powrót do proconti...bo przecież nie wierzę, że u Jima zostaną wszyscy Polacy. Nie wiem jak sprawy kontraktowe, ale raczej wszyscy bez kontraktów na 2021 wylecą. Szkoda Sajnoka, Małeckiego. Jakby pozbierać cały młody zaciąg z Valterem plus Sajnok, Małecki i paru innych to na proconti byłoby ok, tylko z kasą na proconti może nie być ok.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: