Ladies Tour of Norway 2020 odwołany

Wyścig Ladies Tour of Norway (13-16 sierpnia) został odwołany. Kolejna edycja odbyć się ma w 2021 roku.

Norweski wyścig znajdował się w kalendarzu Women's WorldTour i został ujęty w przygotowanym dla peletonu nowym planie startów. Organizatorzy poinformowali jednak, że lokalne uwarunkowania wywołane pandemią koronawirusa nie pozwolą im zgromadzić peletonu na szosach Norwegii.

Przepisy dotyczące zachowania odpowiednich odległości oraz restrykcje dla przyjeżdżających do Norwegii cudzoziemców uniemożliwiają nam przeprowadzenie wyścigu. Próbowaliśmy wszystkiego, poprosiliśmy władze o instrukcje, ale nie mamy gwarancji, że sytuacja zmieni się do połowy sierpnia

– tłumaczył Roy Moberg, dyrektor wyścigu.

Odwołanie wyścigu to zmniejsza kalendarz Women's WorldTour do 15 wyścigów. Pierwszym z cyklu ma być Strade Bianche (1 sierpnia), a kolejnym dopiero GP de Plouay – Lorient Agglomération Trophée WNT (26 sierpnia).

Organizatorzy w komunikacie poinformowali również, że pandemia pod znakiem zapytania stawia projekt Battle of North, duży wyścig etapowy kobiet, który w roku 2021 wystartować miał na szosach Danii, Szwecji i Norwegii.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: