Michał Kwiatkowski chce wykorzystać szansę

Michał Kwiatkowski i Chris Froome

Intensywne, zapisane sukcesami trzy miesiące, tak wyobraża sobie swój restart sezonu Michał Kwiatkowski.

Nasz mistrz świata w rozmowie z „Cyclingnews” przedstawił plany na ten dziwny rok. Starty, od razu z wysokiego pułapu, zamierza rozpocząć 1 sierpnia od Strade Bianche, a tydzień później chce wystąpić w Mediolan-San Remo. Wrzesień to Tour de France, po którym zostanie seria największych klasyków, zakończona debiutem na Paryż-Roubaix.

Spoglądając na układ nowego kalendarza, to może okazać się dla mnie wymarzony. Mogę za jednym zamachem przygotować jeden blok formy do klasyków - co jest moim głównym celem – oraz do Tour de France. Głównym celem jest przygotowanie amunicji na 1 sierpnia. Muszę być gotowy do ścigania, gotowy na zwycięstwa, od początku sierpnia do końca października. Trzeba wykorzystać taki kalendarz

– powiedział reprezentant Team Ineos.

Kwiatkowski, który dziś w Team INEOS eRace Classic wywalczył 6. miejsce, już wyczekuje nadchodzących miesięcy.

Trudno ocenić aktualną formę, ale wciąż mamy dwa miesiące do wznowienia sezonu, więc jest wystarczająco dużo czasu na przygotowanie się do pierwszego startu. Teraz skupiam się na podstawach.

– dodał 30-letni kolarz z Torunia.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: