Lorena Wiebes w Team Sunweb

Lorena Wiebes w koszulce ekipy Sunweb

Mistrzyni Holandii Lorena Wiebes podpisała czteroletni kontrakt z Team Sunweb.

21-letnia zawodniczka opuściła przedwcześnie grupę Parkhotel Valkenburg i szybko nowe miejsce znalazła w barwach Team Sunweb.

Kontrakt obowiązywał będzie od 1 czerwca 2020 doku do końca sezonu 2024.

Wiebes to aktualna mistrzyni Holandii w wyścigu ze startu wspólnego, która do światowej czołówki sprinterek przebiła się w roku 2019. Tylko w tamtym sezonie wygrała Nokere Koerse, po jednym etapie Tour de Yorkshire, Ladies Tour of Norway i BeNe Ladies Tour, a także dwa odcinki Boels Ladies Tour, Prudential RideLondon Classique, trzy etapy i klasyfikację generalną Tour of the Chongming Island, Igrzyska Europejskie, a do tego zajęła drugie miejsca w Gandawa-Wevelgem i Gran Premio Bruno Beghelli Donne.

Holenderka po tak udanym sezonie nie chciała zostać w szeregach zespołu Parkhotel Valkenburg, ale holenderska ekipa nie chciała pozwolić jej na transfer, tym bardziej, że kontrakt między stronami wygasa z końcem roku 2020. Spór został do pewnego stopnia zażegnany w styczniu i Wiebes wystartowała w dwóch wyścigach przed pandemią, wygrywając Omloop van het Hageland.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: